MANDACILIĞIN BELGESELİ GİBİYDİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nun 3 Aralık’taki ikinci yüzyılı vizyon tanıtım toplantısını eleştirdi. Açıklanan belgenin Türkiye’nin bekası yönünden ürpertici olduğuna vurgu yapan CORA, “Mandacılığın belgeseli gibiydi.” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın açıklaması yapan CORA, şunları söyledi:

ALTI OK ALTI YABANCIYA TESLİM EDİLDİ

“Cumhuriyet Halk Partisi'nin 3 Aralık’taki 2. Yüzyılı vizyonu tanıtım toplantısı her yönüyle fiyaskoya dönüşmüş, toplumun hiçbir kesiminde heyecan uyandırmamış, birçok kesiminde ise alay konusu olmuştur. Özellikle yabancı danışmanların kendi vatanları için çalışacaklarını ifade etmesi ise rezaletin daniskası olarak kayıtlara geçmiştir. Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi nasıl bir evrim geçirmiş, kimlere kalmış, nereye savrulmuş… Sağduyulu tüm kesimler tarafından hayretle ve ibretle takip edilmektedir. Nasıl olur da bu ülkenin ekonomisi yabancı bir ekibe teslim edeceklerini vaat edebiliyorlar? Kemal Derviş tecrübesi ne çabuk unutuldu. Daha geçen hafta çıkardığımız tütün yasası Kemal Derviş'in yıkımlarının düzeltilebilmesinin son versiyonlarından birisiydi. Bunlar şimdi de akıl hocası olarak Pensilvanya'dan yeni bir transfer ilan ettiler. Bu kişi tenezzül edip toplantıya dahi gelmemiştir. Ankara'da olanlar da gelmedi. Hayret ki hayret Altı ok Altı yabancıya teslim edildi.”

CHP’NİN AKLINA ŞAŞIYORUM. HİÇ Mİ AKILLANMAZLAR!

“Jeremy Rifkin konuşmasında Türkiye'nin lehine ne söylemiştir? Hiçbir şey söylememiştir. Akdeniz'deki doğal gaz zenginliklerinden bahsediyor. Uyanda balığa gidelim. Bay Rifkin diyor ki 23 ülke ile işbirliği içerisinde olup bu doğal kaynakların enerjide kullanılabileceğini ifade etmektedir. Hadi canım sende. Libya ile mutabakatın ne demek olduğunu şimdi daha iyi anladınız mı? Biz bunları düşünemedik, siz düşünüyorsunuz. Biz bu mutabakatı Avrupa'nın çıkarları için mi yaptık? Siz Akdeniz'deki münhasır ekonomik bölgemizi, mavi vatanı Akdeniz'le ilgisi olmayan Avrupa'nın 23 devletine peşkeş mi çekeceksiniz? Biz buna müsaade eder miyiz? Bu kişilerin Türkiye'de danışmanlık göreviyle dahi olsa babasının hayrına gelmeyeceğini şimdi çok daha iyi anlıyoruz. Elbette ki Kılıçdaroğlu'nun ifade ettiği gibi kendi vatanları için çalışacaklar. Geçmişte ABD'li danışmanlar ünvanıyla ülkeye yapılan kötülükleri ne çabuk unuttunuz. Ben CHP'ye şaşırıyorum. Bunlar hiç akıllanmaz mı? Bunlar hangi raporlar ile ülkemize faydalı oldular. Şimdi yine aynı senaryoyu denemektedirler. Hiçbir zaman bu milletin hayrına bir kelam etmedikleri gibi ülkenin hayrına çalışmak isteyenleri de hep engellemişlerdir.”

NE OLDU DA YABANCI KONTENJANI KULLANDINIZ?

“Vizyon belgesi diye sundukları heyulayı ülkemin bekası yönünde ürpertici bir tehlike olarak görüyorum. Mandacılığın belgeseli gibiydi. Ben şunu anladım, Kılıçdaroğlu ABD gezisi ifşa olmuş, hamburger yalanı deşifre olmuştur. Kılıçdaroğlu 8 saat kaybolmamış, alıkonulmuştur. Kendisine dayatılan danışmanlarla açık ve net bir şekilde sözleşme imzalanmıştır. Allah'ınızı severseniz CHP'li hiçbir ekonomist yok mudur? Nedir bu yabancı hayranlığı? Abdüllatif Şener formsuz mu? İlhan Kesici jübile mi yaptı? Faik Öztrak yetersiz mi? Bülent Kuşoğlu bekleneni veremedi mi? Aykut Erdoğdu kadro dışı mı kaldı? Tüm bunları geçtik. Altılı masada ısındırdığınız, antrenman yaptığınız Ali Babacan'ı da beğenmediniz mi? Ne oldu da yabancı kontenjanı kullandınız? Milletimize bunlarla beraber çıkmış olsaydınız daha inandırıcı olmaz mıydınız? Yeni CHP bu mu? Herkes için CHP bu mu, Geliyor gelmekte olan bu mudur? Bunlar yakında terörle mücadele için mazlum kobani getirmek isterse şaşırmayın. Bunlar dış politika uzmanı olarak yarın Lazaris'i çağırırsa yok canım demeyin. Bunlar Mavi Vatan için Hafter'le zoomdan görüşürse apışıp kalmayın. Bu muallak siyaset, bu müphem siyaset kifayetsiz bir siyasettir, dirayetsiz bir duruştur.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133