Şen’in Suriyelilere değil, Türklere kapıyı göstermesine CHP’li vekil adayından sert tepki

Diyorlar ki: “İlk olarak bizden önce gelenler geldikleri yere gitseler, biz de yol yordam öğrensek, sonra biz gitsek” ifadelerine CHP Trabzon Milletvekili adayı Murat Özçilingir’den sert tepki geldi. 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen’in Suriyelilerle ilgili skandal paylaşımı Trabzon’dan milletvekili adayı olmasının ardından yeniden gündeme geldi. Şen’in Türkiye’deki Suriyelilerle ilgili bir anketi alıntılayarak “Suriye’den gelenlere sordum. Diyorlar ki: “İlk olarak bizden önce gelenler geldikleri yere gitseler, biz de yol yordam öğrensek, sonra biz gitsek” paylaşımına CHP Trabzon Milletvekili adayı Özçilingir sert tepki gösterdi.
BU DENSİZ AÇIKLAMALAR HAFIZALARA KAZINMIŞTIR
AK Parti’nin bu fikirde bir ismi Trabzon’dan milletvekili adayı göstermesinin hayal kırıklığı yarattığını söyleyen Özçilingir, “Sayın Şen üstü kapalı şekilde Türkiye’den Türklerin gitmesini öneren bir isimdir. Bu densiz açıklamalar Türk milletinin hafızasına kazınmıştır. Vatanına milletine hassasiyeti üst düzey olan Trabzonlu vatandaşlarımız AK Parti’nin bu ifadeleri kullanan bir ismi Trabzon’dan milletvekili adayı göstermesiyle büyük hayal kırıklığı yaşamıştır. Kişinin fikri neyse zikri de odur. Bu topraklar için nice canlar verilmiş, kanlar akıtılmıştır. Türkiye’yi yolgeçen hanı yapan, Suriyelilere değil, Türklere kapıyı gösteren bu zihniyete vatandaşlarımız sandıkta gereken cevabı verecektir. Demokratik değerlere saygı duyan, herkesi kucaklayan ve toplumumuzu birleştiren bir siyaset anlayışıyla iktidara gelmeyi hedefliyoruz.” dedi. 
2 YIL İÇİNDE MÜLTECİ SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ
Millet İttifakı İktidarı döneminde 2 yıl içinde mülteci sorununun çözüleceğini ifade eden Milletvekili adayı Özçilingir, “Cumhurbaşkanımız CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben ne mültecilerin sömürülmesine ne de güzel ülkemizin emperyalistlerin mülteci hapishanesine dönüştürülmesine razıyım” demiştir. İktidarımız döneminde Türk milletinin itibarını koruyarak, Suriyelileri en geç 2 yıl içinde kendi topraklarına geri göndereceğiz.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber