Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç: “Muhammet Balta Başkanımızın Sözü Benim Sözümdür”

Cumhur İttifakı Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Metin Genç Ortahisar, Maçka, Yomra, Arsin, Akçaabat ve Sürmene’nin ardından Vakfıkebir’in de proje tanıtım toplantısına katıldı. Vakfıkebir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhammet Balta’nın proje vaatlerine kefil olan Başkan Genç, “Muhammet Balta Başkanımızın sözü benim sözümdür.” dedi. 

Büyük katılımın olduğu proje tanıtım toplantısına AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, önceki dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, AK Parti önceki dönem Milletvekilleri Salih Cora, Muhammet Balta, Gençlik Kolları İl Başkanı Mahmut Çavuş, Kadın Kolları İl Başkanı Ayfer Cihan, önceki dönem kadın kolları başkanı Meryem Sürmen ile çok sayıda partili katıldı.

“Güzel Vakfıkebir’imizdeyiz. Kendi ilçemdeyim. Vakfıkebir benim ilçem. Ama Vakfıkebir’e yalnız gelmedim. Böyle yoğun kalabalık ve güçlü sevgi ve muhabbetle karşılanacağımı biliyordum. Çok saygıdeğer bakanımla geldim. Biraz evvel hitap eden çok kıymetli vekillerimizle, il başkanımızla, cumhur ittifakımızla hem kadın kollarımız hem gençlik kollarımızla hep beraber geldim.” diyen Genç, şunları söyledi:

VAKFIKEBİR’DE YENİ BİR HİZMET DÖNEMİ BAŞLAYACAK

“Vakfıkebir denince buraya Büyükliman denir. Vakfıkebir bu bölgenin merkezidir. İsmiyle müsamahadır. En kadim yerleşim bölgesidir Büyükliman bölgesi. Burası Büyük Vakıf’tır. Burada ceddimizin en eski yerleşim yeri olan yerimizdir. Bugüne kadar bu güzel topraklara güzel hizmetler yapıldı. Daha önce de burada güzel hizmetler yapıldı. Ben Ortahisar Belediye Başkanıydım ama bir elim Vakfıkebir’deydi. Muhammet Balta Başkanımızla beraber çalıştık. Şimdi burada yeni bir hizmet dönemini başlatıyoruz. Vakfıkebir’in 2 evladı; Büyükşehirde Ahmet Metin Genç, Vakfıkebir’de Muhammet Balta, Cumhur İttifakımızın belediye başkan adayları olarak yeniden 31 Mart’ta yetkiyi alacak ve çalışmaya başlayacağız. Bunun için hazırız ve kararlıyız.”

KARADAĞ YOLUNU VAKFIKEBİR’E İNDİRECEĞİZ

“Biraz önce söyledim buraya güçlü geldik. Bu işler tek başına yapılacak işler değildir. Bakın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu bey burada. Bakanımız söz verdi; Karadağ yolunun 8 km’si tamamlandı. Yine söz verecek ve yolun kalan kısmını bakanımız ve bakanlarımızın destekleriyle beraber inşallah Büyükşehir Belediye Başkanınız olarak ben, Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta beyle birlikte buradan rekor bir oyla çıkacağız ve Ankara’ya gittiğimizde ilk işlerimizden bir tanesi Karadağ yolumuzu, o güzel yaylamızın yolunu önce Deregöz’üne bağlayacağız. Karadağ’dan Deregözü’ne gelirken Komandıra’ya da 10 km yol olduğunu biliyorum. 10 km’si Tonya tarafından yapıldı. Nasip olacak 10 km’sini de bu kardeşiniz, Muhammet Balta kardeşimizle yapacağız. Bunlar Belediye Bütçesi ile yapılamaz. Ankara’ya gideceğiz. Diyeceğiz ki; Sayın Bakanım, Adil Karaismailoğlu bakanım sözü verdi. Yarısı yerine geldi. Öteki yarısının yerine gelmesi için hem ilçe belediyemiz hem de Vakfıkebir’in evladı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sandığı patlattık geldik. Asfalt mı, beton mu alacağız. Karadağ yolumuzu hem Deregözü’ne hem de Komandıra’ya bağlayacağız. Allah bunu bize nasip edecek inşallah.”

MUHAMMET BALTA BAŞKANIMIZIN SÖZÜ BENİM SÖZÜMDÜR

“Bu güzel ilçemizin bir evladı olarak Vakfıkebir Belediye Başkanımız ve Adayımız Muhammet Balta size ne sunacaksa ki büyük çoğunluğunu beraber çalıştık. Tonya Caddesi’ni de biliyorum, Sahil Park Düzenlemesini de biliyorum, ihale edilen pazarımız, otoparkımız hepsine hakimim. Muhammet Balta başkanımızın verdiği söz, Ahmet Metin Genç’in de sözüdür. Bunu böyle mikrofonu eline alıp nutuk atan siyasetçiler gibi konuşmuyorum. Söz veriyorum söz. Beypınar’ının yolunu yapan Karadağ’ın yolunu yapar. Bu sözü de cesur konuşarak veriyorum ama bilerek konuşuyorum. Bu sözü 22 senedir ülkesinin her karış toprağına hizmet eden hizmetlerin banisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güvenerek söylüyorum. Yine bu sözü özellikle 15 Temmuz’dan sonra tam bağımsız milli bir Türkiye olma yolunda Cumhurbaşkanımızla beraber yol yürüdüğümüz Milliyetçi Hareket Parti’mizin Genel Başkanı, bilge lider Devlet Bahçeli’ye güvenerek söylüyorum. El ele vereceğiz bir ekip anlayışıyla beraber tıpkı bu topraklara önceki dönem hizmet eden Muhammet Balta Vekilim gibi, bu bölgenin evladı Salih Cora vekilim gibi bayrağı devralacak ve yola devam edeceğiz. Şimdi son seçimimdir diyen Recep Tayyip Erdoğan’a vefamızı gösterelim. Yeni dönemde bu bölgeyi hizmetlerle taçlandırmak için şampiyon olacağız ve Ankara’ya gideceğiz bir istiyorsak iki koparıp geleceğiz.”

Öten yandan Genç, buradaki toplantının ardından Vakfıkebir Çavuşlu Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Mevcut İlköğretim okuluyla ilgili talepleri not alan Genç, yol ve su talepleri noktasında da gerekli adımların atılacağını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber