Trabzon İYİ Parti milletvekili aday adayları ile sahaya İndi

İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı bugün bir otelde düzenlediği programla Trabzon Milletvekili Aday Adaylarını tanıttı. CHP İl Başkanı Güzide Uzun, Demokrat İl Başkanı Ercan Şılbır, İYİ Parti Ortahisar Meclis üyeleri ve çok sayıda partilinin katıldığı tanıtım toplantısında konuşan İYİ Pari Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvet Trabzon’da birinci parti olacaklarını belirtip şu ifadeleri kullandı;

SEÇİMDE BAŞARILI OLACAĞIZ.. Dünya görüşü, hayat tarzı ne olursa olsun vatanın bütünlüğü, milletin birliği insani değerlere olan hassasiyeti ve demokrasiye bağlılığı ile yola çıkan biz iyiler her geçen gün çığ gibi büyüyor ve adım adım Allah’ın izni ve milletimizin teveccühü ile iktidara yürüyoruz. Ülke insanını daha fazla ayrıştırmadan, bölmeden, ötekileştirmeden yok edilen kurallarını birlikte yeniden inşaa edeceğiz. İYİ Parti teşkilatları olarak Genel Başkanımız Meral Akşener’in liderliğinde çok çalışarak ne yapacağımızı milletimize anlatarak bu seçimde başarılı olacağımıza inancım tamdır.  

OYUNLAR OYNANMAK İSTENDİ…

Türkiye’yi parti devletinden yeniden milletin devletine dönüştüreceğiz. Üreten Türkiye ile 10 yılda dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına gireceğiz. Ülkemizen büyük bedeller ödeten Türk dış politikasını stratejik derinlik safsatalarından kurtarıp ülkemizin menfaatlerini koruyan bir dış politika ile yeniden tesis edeceğiz. Partimizin kuruluş aşamasında genel başkanımız sayın Meral Akşener çok büyük engellemelere maruz kalmış ancak yılmadan yıkılmadan Türk milletineden aldığı destekle İYİ Parti’yi kurmuştur.

Partimize milletin desteğinin arttığını gören çevreler 24 Haziran’da yapılacak erken genel seçimler öncesi partimizin üzeride çeşitli oyunlar oynamak istemiş ancak bu oyunlar hukukun üstünlüğünen inanmış demokrasi kahramanları sayesinde bertaraf edilmiştir.  

TRABZON’DA 6 MİLLETVEKİLİ

Cumhurbaşkanı olacağını beyan ediyorlar. Böyle bir süreçte bende varım diyerek yüreğini ortaya koyan medeniyet yolunda kararlı  yürüyüşümüze omuz vermek isteyen milletvekili aday dadayı arkadaşlarımıza da huzurunuzda teşekkür ediyorum Allah’ın izni ile Trabzonlu iyilerin desteği ile altı milletvekilini Ankara’ya göndereceğimize yürekten inanıyorum Bu arkadaşlarımız müstakbel Cumhurbaşkanımız Meral Akşener’in gücü kuvveti Ankara’da destekçileri olacaktır. Seçebilme yeterliliği dışın daralan arkadaşlarımızın da 24 Haziran gecesine kadar nefes alabilecemiz bir geleceği inşa edebilmemiz için bizimle birlikte çalışmalarını bekliyorum.

TRABZON’DA BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ

Trabzon’da milletvekili aday adaylarımızın adaylık sıralamasının belirlenmesi zaman darlığı sebebi ile temayül yoklaması yapılmayacaktır. Genel merkezde oluşturulan yetkili kurullar ve en nihayetinde genel başkanımı tarafından belirlenecektir. Belirkenen milletvekilleri adayları teşkilat mensupları ile birlikte 24 haziran akşamına kadar çok çalışarak halkın tevecühhünü kazanacağımıza Trabzon’da birinci parti olacağımıza yürekten inanıyoruz. İŞTE  İYİ PARTİ TRABZON ADAY ADAYLARI:

Hüseyin Koloğlu-Hüseyin Örs-Mehmeh Ali Yıldız-Mehmet Şükrü Hacıahmetoğlu- Murat Keleş-Neşe Ay-Nihan Yılmaz-Osman Akbulut-Serkan Faiz-Serkan Çakıroğlu-Sinan Değer-Tuğba Bayraktar Aydın-Tuna Taşkın-Haydar Meral Programda konuşan Milletvekili aday adaylarının konuşmaları şöyle; Hüseyin Koloğlu “Biz iyi insanlar bu yeni oluşumda yer almak maksadıyla bir araya geldik. Her şeye rağmen her türlü zorluğu göze alarak bu yola çıktık. Çıktığımız yol ülkenin refah seviyesinin üst noktalara çıkmaktır. AK Parti 2002 Kasım seçimlerinde iktidara geldi. İktidara gelemeden ABD ile görüşerek emperyalistlerle başa geldi. Cumhurbaşkanı İngiltere gezisi gerçekleştirdi. Biz içeriğini bilmiyoruz. Nasıl iktidara gelemden ABD ziyareti yapmış ise şimdi ise ABD ile ilişkileri düzeltmek amacıyla yapılmış bir gezi bizce. Bu gezide bilmediğimiz anlaşmalar yapıldığını düşünüyorum. İYİ’lerin kazanacağının garantisi bu salondaki kalabalıktır.”,

Hüseyin Örs:

“İYİ Parti’nin aday adayları bir ailenin fertleri. İYİ Parti’nin aday adaylarından yeni tanıştıklarımız var. İşte İYİ Parti bu parti, çocuklarınızın geleceği ülkenin selameti için, onların daha huzurlu yaşacakları, daha özgür daha demokratik bir ortamda eğitim alabilecekleri için İYİ Parti var. Kolay değil. Bizim partimiz bir kaç aylık bir parti, teşkilatlanma teşkilatların ı kurma öyle kolay değil. Eğer millet bizim arkamızda olmasaydı, bize güç vermeseydi, biz bir günde  130 bin imza topladık… Trabzon’un merkezinin çocuğuyum. Ortahisar Mahallesinde doğdum büyüdüm. Siyaseti seviyorum. Bundan haz alıyorum. Öğrencilerime sordum ne olsun sloganım onlarda dediler hoca varsa tamam… Bu kalabalıktan çok mutluyum. Suanda sahada Trabzon’a bakın en istekli çalışan İYİ Parti ekibi. 24 Haziran’da devlete Meral, ülkeye Meral gelecek…”

Mehmet Ali Yıldız:

“Karadeniz’in ortasında ışıl ışıl parlayan Trabzon için aday adayıyım. Trabzon’da bazı sorunları aşabilmek için birliğe beraberliğe ihtiyaca vardır. Bu ülkemizin İYİ Parti’ye ihtiyacı var. Trabzon’a sahip çıkmak zorundayız. Artık hür olacağız. Bu ülkede, Trabzon’da ortak bir tarihi ve kaderi paylaşıyoruz. Gelecek nesillere bırakacağımız, övünecekleri Trabzon için gece gündüz çalışacağız. Yüzünü güneşe dön Trabzon…”

Mehmet Şükrü Hacıahmetoğlu

“Dünyaya nam salmış Türk milletinin hükümeti olan AK Parti döneminde büyük bir hüsran yaşamaktadır. Türk toplumunun milli manevi değerleri yerle yeksan edilmiştir. Vatan millet sevgisinden uzak siyasetçilerin yaptığı politikalar halkımıza yurt içi ve yurt dışında utançlar yaşamıştır. Bu gidişe dur diyecek İYİ Parti’dir. Bu sebeple bende milletvekili aday adayı olmak istedim. Çocuklarım, geleceğimiz için bunu kullanmak istedim. Hepinizin vekaletini istiyorum.”

Murat Keleş

“16 yıldır ülkeyi yöneten kişilerin söylemlerinden açılım diyip kandırıldık diyenlerden, Barzani’ye kırmızı halı çekip, bayrağını. Göndere çekilenlerden,  TBMM’yi işlevsiz hale getirenlerden, saraya Kabe Beştepeye kubbe diyen zihniyetten, ülke sıkıntıdayken 544 milyon tl örtülü ödenekten harcayanlardan, doların eforunun çıkışının sebebini anlamadığı, AK saraya aylık 21 trilyon para harcayan zihniyetten, bağımsızlığın semboli olan yargı mensuplarının karşısında önünü iliklemesinden yoruldum. Bunlara tamam deme zamanıdır. Ben tamam demek için buradayım.  Bunu en güzel cevabını 24 Haziran’da vermek dileğiyle. “

Neşe Ay

“Ülkemizin düzeltilmesi gereken doğrudan örneklerle karşı karşıya geldim. Mevuct düzeni eleştirmeyeceğim. Olumlu olmaktan yapıcı olmaktan yanayım. Biz Türkler şartlar ne kadar zor olursa olsun mücadele sonucu kazanmışızdır. İYİ Parti başarılı olursa sizi TBMM’de temsil etmekte onur duyacağım. Trabzon önemli bir şehirdir. Yerel ekonomimizi ve mevcut durumumuzu harekete geçirmek için hareket etmek zorundayız. Bugün hepimiz için önem taşıyan fındık ve çayda üretici hakkınız korunacak, yerel belediyelere bağlı olan inşaatlar zamanında bitirilmek için tamamen sorumlu tutulacak.  Çok yakın zamanda Trabzon’u Trabzon halkını hakketiği yerlere taşıyacağız.”

Osman Akbulut

“Türk toplumunu her alanda en ileri en iyi yerlede gören bir siyasi şekline sahibim. Ülkemizin günü kurtarmak şeklinde yönetildiği bir yaşayışı amaç edinilmiş yönetimdeyiz. Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum hepiniz farkındadır. Dışa bağımlı bir durumdayız. Özgür düşünüp özgür hareket edemeyen bir toplum haline düşünülmekteyiz. Herkesin kurtuluşu özgürlüktür. Cesurlar hareketine katılmamım sebebi budur. Toplumsal hedeflerle bizim ülkemiz bizim geleceğimiz için buradayız. Şehrimiz Trabzon geçtiğimiz yıllarda adını söz ettiren Trabzon bu yaşananlardan nasibini almıştır. Çalışmalara başladığımız günden bu yana yaptığımız söyleşilerle sorunların bu olduğu ortaya çıkmıştır.”

Serdal Çakıroğlu

“Trabzon’un AR-GE’den sorumlu başkan yardımcısıydım. İftira edip aday adayı oldum. Şimdi İYİ’ler hareketinin bir üyesiyim. Trabzon’a istihdam anlamında bir şeyler katabileceğimize inanıyorum.”
Serkan Faiz “Siyasetin içerisinde oldum ama aktif siyaset yapmadım. Bugün ülkemin donanımlı insanlara ihtiyacı olduğunu görüyorum. Bu yüzden İYİ Parti’yi seçtim. Ben bugün bu salonda dün Ankara’da önceki gün sokakta önceki gün yaylada böyle bu kadar cesur yürek görmek beni heycanlandırıyor. Biz başarmak zorundayız. Hep birlikte başaracağız başaracağız başaracağız.” Sinan Değer: Seçim geldiğinde bi burayı sallayacağız. Trabzon’da sonuç 6-0 olacak hiç merak etmeyin. Ben bu havayı sezdim. Aldım, bu inançla yola çıktım. İnanmadığım hiçbir şeyin peşine gitmem. Millet ittifakından bize destek veren siyasetçilerimiz buradalar ancak ben AK Partililere seslenmek istiyorum. Tükiye’yi bütünleştirmek için, Türkiye’yi bu badireden kurtarmak için özellikle tüm AK Partili kardeşlerimizi bu harekete davet ediyorum. Gelin hep birlikte olalım burada herkese yer var. Türkiye’nin tüm dinamiklerine yer var. Pazara kadar değil mezara kadar İYİ Parti. Tuğba Bayraktar Aydın “Bana sen delimisin ne işin var adaylıkta. Dedimki dolmuşta kahvede Türkiye’yi Trabzonspor’u mu kurtıyoruz, kimsede elini taşın altına koymuyor. Dedim ben koyayım. Türkiye’nin çocukların geleceği için aday oldum. Ben andımızı okurken çocuklarımızın tüylerinin diken diken olmasını istiyorum…” Tuna Taşkın “Siyaset benim hep hayalimde olan bir şeydi. Trabzon, spor şehridir. Trabzonsporla yatar, Trabzonspor’la kalkar. İYİ Parti cesurların hareketi, bizde Trabzon için elimizden geleni yapmak için aday adayı olduk. Sizin desteğinizle bunu başaracağız.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner130

banner131

banner1

banner133

banner199