AKÇAABAT’TA AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Avrupa Spor Haftası etkinlikleri her yıl 81 ilde eş zamanlı olarak 23-30 Eylül tarihleri arasında yapılıyor. Avrupa Spor Haftası Etkinlikleriyle çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyin bir araya gelerek sağlıklı yaşamda hareketli olma bilincinin arttırılması hedefleniyor.

Akçaabat Sahil Park’ta düzenlenen programa; Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediyesi Başkan Yardımcısı Serkan Özdemir, Trabzon İl Gençlik Spor Müdürlüğü Şube Müdürü Selçuk Yener, Akçaabat Protokolünün mensupları, sporcular ve öğrenciler katıldı.

Nihat Usta Köfte Salonunun sahil kesiminden Sahil Park Havuzlar alanına kadar yapılan yürüyüşle başlayan program saygı duruşunda bulunulması ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Programın açılış konuşmasını Trabzon İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Şube Müdürü Selçuk Yener yaptı.

Programda konuşan Akçaabat Belediyesi Başkan Yardımcısı Serkan Özdemir, Avrupa Spor Haftasının ülkelerde spor kültürünün toplumsal tabana yayılımının göstergesi olarak kabul edildiğini dile getirerek “ Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında, sporun yaygınlaşmasını ve her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincini arttırmayı amaçlayan “Avrupa Spor Haftasını” biz de kutluyoruz. Kaymakamlığımız ve Belediyemiz işbirliğinde spor yapmaya, hareketliliğe ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek maksadıyla ve Avrupa Spor Haftası vesilesiyle birbirinden eğlenceli spor etkinlikleri ve parkurlarını sizler için hazırladık. Buradaki amacımız gençlerimiz ve çocuklarımıza başta olmak üzere herkese sporu sevdirmek, spor yapmaya teşvik etmek ve sağlıklı yaşamanın en temel ilkesinin spor yapmak olduğunu benimsetmektir. Bilimsel araştırmalar, düzenli olarak yapılan bedensel aktivitelerin insan sağlığı üzerinde çok olumlu etkiler yarattığını ortaya koyuyor. Gençlerimizi sporla tanıştırmak ve en azından bir spor dalına yönlendirmek en önemli hedeflerimizden birisidir. Akçaabat Belediyesi olarak biz de bu noktada elimizden gelen gayreti gösteriyor ve göstermeye de devam ediyoruz. Belediyemiz Spor İşleri Müdürlüğünce yıl boyunca çeşitli spor kurslarımızı ve spor organizasyonlarımızı hayata geçiriyoruz. Yediden yetmişe her yaştan birey için ilgisine ve yeteneğine uygun kurslar açıyoruz. Futboldan voleybola basketboldan okçuluğa judodan karateye step aerobikten yüzmeye kadar on farklı branşta kursumuzu uzman eğitmenlerimiz eşliğinde ücretsiz olarak çocuklarımızla, gençlerimizle ve hanım kardeşlerimizle buluşturuyoruz. Spor ve Sağlıklı yaşam etkinliklerimizi çeşitlendirerek ve arttırarak devam ettireceğiz. Bu vesileyle sözlerime son verirken, bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Sporla kalın, sağlıcakla kalın.” İfadelerini kullandı.

Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ise ““Akçaabat’ımızda başarılı, ilime ve irfana önem veren gençlerimiz sportif aktivitelerle de ön plana çıkmaktadır. Bu alanda örnek teşkil edecek çalışmalara imza atan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Belediyelerimizin desteği ile spora yönelik yatkınlığı olan gençlerimizin talepleri karşılanmakta ve daha güzel

çalışmalara imza atılmaktadır. Bu vesile ile sportif aktivitelerin öneminin de bilincinde olan tüm gençlerimizi, öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu haftanın sağlığa sıhhate vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Voleybol, Bedminton, Masa Tenisi, art, Bilek Güreşi, Ayak Tenisi, Futbol, Step, Aerobik, Boks, Judo, Güreş, Karate, Basketbol branşlarındaki sporcular gösteri yaparak hünerlerini sergilediler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber