AMATÖR HEYECAN!

Trabzon’da amatör futbolun kalbinin attığı Yavuz Selim sahasının yıkılması ve yeni düzenleme yapılması süreci öncesinde amatör futbolun bütün gözlerin çevrildiği Akyazı Şenol Güneş Kompleksindeki iki saha arasına yapılacak olan çift yönlü tribün inşaatına başlandı.

Yavuz Selim sahası ve çevresinde yapılacak olan düzenlemeler sürecinde amatör ve profesyonel takımların maçların ağırlıklı olarak Şenol Güneş Spor Kompleksi'nde yan yana olan sentetik ve çim sahalarda oynanması kararlaştırılmıştı. İki sahanın arasında yapılacak olan çift yönlü tribün projesi Gençlik ve Spor Bakanlığınca ihale edildi. Milletvekilleri ve valiliğin destekleriyle hızlanrırılan süreç sonrası yılsonuna kadar bitirilmesi planlanan tribün inşaatı başlarken, ilk önce 97 forekazık dikileceği açıklandı. TFF kriterlerine uygun olarak hazırlanan proje kapsamında, sentetik sahada amatör, çim sahada ise profesyonel takımların maçları oynanacak. Bu proje, iki sahaya bakan çift yönlü seyir ve kullanma özelliği ile ilk olacak.

Trabzon’da futbolun gelişimine büyük katkı sağlayan, on binlerce çocuk ve gencin futbola başladığı Yavuz Selim sahasında yaşanan atmosferin burada da gerçekleşmesini arzuladıklarını kaydeden Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, bu proje ile kulüplerin son derece modern bir tesise kavuşacağını söyledi.

PROJENİN ÖZELLİKLERİ

Seyirci kapasitesi: 2000 kişilik

Protokol tribünü: 117 kişilik

Basın tribünü: 35 kişilik

Hakem odası: 4

Soyunma Odası: 13

Doping Odası, İdari ofis

Temsilci ve gözlemci odası

Toplantı odası, Yönetim odası

Yayın odası, Kantin, Mescit

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber