RİNGDE DOSTLUK KAZANDI

Yetenekli eldivenler il birinciliği için Arsin ve Araklı’da ringe çıktı

Trabzon ve tüm Türkiye'de son yıllarda popüler hale gelen ring sporlarından olan Wushu Kung Fu, Muaythai ve Kick Boks için Trabzon'da seçmeler yapıldı. Arsin ve Araklı’da yüzlerce Wushu Kung Fu, Muaythai ve Kick Boks sporcusunun katılım gösterdiği seçmeler sona erdi. Düzenlenen Trabzon Wushu, Muaythai ve Kick Boks İl Seçmeleri sonrasında yeni sporcular Türkiye şampiyonasına katılabilmek için mücadele verdi.

Arsin’de Wushu rüzgarı esti

Wushu Kung Fu Federasyonu Trabzon İl Temsilciliğinin 2024 Yılı Faaliyeti Programında yer alan Trabzon Wushu il seçmeleri Arsin Spor Salonunda tamamlandı. A Minikler, B Minikler, C Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde mücadele eden sporcular, Türkiye şampiyonasına katılabilmek için mücadele verdi. Dereceye giren sporculara madalyalarını Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ve protokol üyeleri takdim etti.

Muaythai ve Kick Boksa Araklı Ev Sahipliği Yaptı

Muaythai ve Kick Boks Federasyonlarının 2024 faaliyet programlarında yer alan Trabzon Muaythai ve Kick Boks il seçmeleri Araklı Spor Salonunda gerçekleşti. Samsun’da düzenlenecek Gençler, U23 ve Elite büyükler kadınlar ve erkekler Karadeniz Bölge Şampiyonasına katılmak için ter döken ( Araklı Atak SK, Çukurçayır SK, Denge SK, Sürmene Folklor SK, Trabzon Zirve SK, Yomra GSK, Altınyumruk SK) kulüplerin sporcularına ödüllerini, Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk Çebi ve İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu’nun elinden aldı. Selçuk Çebi, şampiyonada başarılı olan ve Trabzon’u temsil edecek sporcuları tebrik ederken Araklı’da böyle büyük bir organizasyonun yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Araklı’nın ev sahipliği yaptığı bir başka önemli organizasyon olan Kick Boks il seçmelerinde Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisindeki müsabakalarda çok sayıda sporcu birincilik elde ederek Antalya’da düzenlenecek olan Spor Toto Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nda Trabzon’u temsil etmeye hak kazandı. Dereceye giren sporculara ödüllerini, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ve protokol üyeleri tarafından verildi. ’’Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi; Bu tür faaliyetlere ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyetini dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.’’

İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu; ’’ Salon sporlarının keyfini Spor Şehri Trabzon olarak (Wushu, Muaythai, Kick Boks) yaşadık. İl Seçmelerine sporcuların yanı sıra sporcuların ailelerinin de yoğun ilgi göstermesi bizleri çok memnun etti. Spora ilginin yoğun olduğu bir coğrafyada yaşamaktayız. Gençlerimizin ring sporlarına olan ilgisi bizleri çok mutlu ediyor. Şampiyonaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyor, Türkiye şampiyonasında mücadele edecek sporculara başarılar diliyorum.’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber