Trabzon’da Espor Atölyesi’nde heyecan dolu anlar!

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Of Gençlik Merkezi Espor Atölyesi’nde; Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Liderleri Espor Semineri ile başlayan program Espor Okuryazarlığı eğitim programlarının sertifika töreniyle devam etti. Proje eğitimlerine dair düzenlenen sertifika törenine; Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, DOKA Trabzon Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Kemal Akpınar katıldı.

Sertifika töreninin ardından Gençlik Merkezleri Arası Espor Valorant Ligi ilk maçı Of Gençlik Merkezi ve Talas Gençlik Merkezi Espor Takımları arasında gerçekleştirildi ve ilk maç heyecan dolu anlara sahne oldu.

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu program sonunda; “Böyle bir projede Trabzon’un ve kıymetli gençlerimizin yer almasının kıvancı ve mutluluğu içerisindeyim. Tüm zamanların en hızlı büyüyen spor dalı olarak gösterilen espor, gençlerin hayatında büyük bir öneme sahip. Günümüzün, çağın sporu diyebiliriz buna. Of Gençlik Merkezi Espor Atölyemizde, Bakanlığımıza bağlı çeşitli illerdeki Gençlik Merkezleri’nden gelen espor takımlarımıza ve Gençlik Liderlerimize ev sahipliği yapıyoruz. İlimizde esporun başlangıç noktası olan bu atölye, aynı zamanda bir akademi ve eğitim merkezi. Gençlerimizin yoğun ilgi gösterdiği ve sürekli faydalandığı bir merkez burası. Trabzon sporda lider şehir. İnanıyorum ki benzersiz bir potansiyel ortaya koyarak, gençlik merkezimizdeki atölyemiz vesilesiyle ülkemizi ve şehrimizi Espor alanında gururlandıracağımız birçok başarıya imza atacağız. ” diye konuştu.

Ligin ilk karşılaşmasını kazanan Talas Gençlik Merkezi espor takımının kaptanı “Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Heyecanlı, çekişmeli ve güzel bir mücadele oldu. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve Of Gençlik Merkezi’mize bizlere gösterdikleri misafirperverlikten dolayı çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133