ULTRA SÜMELA YARIŞLARI NEFES KESTİ 

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Ultra Sümela Koşusu” Maçka ilçesinde Sümela Manastırı'nın da içinde bulunduğu Altındere Vadisi Milli Parkı'ndaki parkurda gerçekleştirildi. Maraton sabah saat 7.00 de başladı veaklam 17.00 de sona erdi. 55 kilometrelik “Ultra Sümela” uzun mesafe ve 18 kilometrelik “İyi ki Varsın Eren” isimli orta mesafe patika yarışlarına ulusal ve uluslararası sporcular ilgi gösterdi. Orta mesafe koşusu 5, uzun mesafe koşusu ise 10 saat sürerken, bu süre zarfında renkli görüntüler ortaya çıktı. 

VAZGEÇİLMEZ SPOR FAALİYETLERİ ARASINDA YER ALACAK
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu spor organizasyonlarına önem verdiklerini belirterek, “Ultra Sümela Trail Koşusunu bu yıl tanıtım ve başlangıç olarak planladık. Planlanan koşular 55 kilometre ‘Ultra Sümela’ ve 18 kilometre ‘İyi Varsın Eren’ sloganlarıyla gerçekleştirildi. Bu etkinlikle şehrimizin spor turizmi açısından ne denli bir potansiyele sahip olduğuna bir kez daha şahit olduk. Ultra Sümela koşusu, Maçka Altındere vadisi ve Sümela gibi bir coğrafyada oluşturulan harika parkurla önümüzdeki yıllarda şehrimiz ve bölgemiz için vazgeçilmez spor faaliyetleri arasında yerini alacaktır” dedi. 

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ 
"Ultra Sümela Koşusu" erkekler genel klasmanda Kemal Kukul, "İyi ki Varsın Eren Koşusu" erkekler genel klasmanda Emrah Çalışkan, aynı koşuda kadınlar genel klasmanda ise Nermin Yavru birinci oldu.
Diğer kategorilerde birinciliği elde eden sporcular ise şöyle:
55 K / 18-39 yaş erkekler: Judah David Vendevelde
55 K / 40-49 yaş erkekler: Abdurrahman Ayazoğlu
55 K / 50 ve + yaş erkekler: Mustafa Şahin
18 K / 18-39 yaş erkekler: Fatih Yılmaz
18 K / 40-49 yaş erkekler: Köksal Karslı
18 K / 50-59 yaş erkekler: Kadir Öztürk
18 K / 60 ve + yaş erkekler: Fikret Gürsoy

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber