ÇORUH EDAŞ’TAN KESİNTİSİZ ENERJİ İÇİN SON HAMLE

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), ağustos ayında başladığı Trabzon’un vizyon projelerinden biri olan DM-10 elektrik altyapı projesinde son aşamaya gelindiğini açıkladı.

Havaalanı, Konaklar, Pelitli, Çimenli ve Yalıncak mahallelerini kapsayan projenin tesis çalışmalarının son adımında olduklarını belirten Çoruh EDAŞ Trabzon İl Müdürü Osman Aydın, yaklaşık 50 bin kişiye kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi sunmayı amaçladıkları projede yılsonuna kadar tamamlanacak sözünü yerine getirdiklerinin altını çizdi.

Çalışmalar içerisinde planlı elektrik kesintilerini olabildiğince az yapmak hatta gece çalışmaları ile süreci hızlandırmak gayesinde olduklarını ileten Aydın, hava şartları ve fiziki koşullara bakılmaksızın yoğun bir çalışma temposu ile saha çalışmaları yürüterek kesintisiz enerjiyi hizmete sunmak için gün saydıklarına vurgu yaptı.

Çoruh EDAŞ, sorumluluk bölgesi içerisinde tüketicilerine kaliteli ve kesintisiz enerji sunma hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Trabzon’da elektrik altyapı yatırımı olarak bugüne kadar tek seferde gerçekleştirilen en büyük yatırım projesinin hizmete sunulması için gün sayan Çoruh EDAŞ, projenin fiziki olarak yüzde 80’nin tamamlandığını duyurdu.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Trabzon İl Müdürü Osman Aydın, projenin ilk etabında; 47 bin metre orta gerilim kablolu ve 35 bin metre alçak gerilim kablolu yeraltı şebekesi, 5 adet dağıtım merkezi, 85 adet alçak gerilim direği, 2 bin 500 metre kapalı kablo alçak gerilim havai hat, 357 adet galvanizli aydınlatma direği ile 178 adet saha dağıtım panosu tesis edildiğini belirtti.

DM-10 İLE KESİNTİLERE SON!

Projenin ikinci etabında Yalıncak bağlantısı, üçüncü etabında da Kaşüstü bağlantısının gerçekleştirildiğini bildiren Aydın, çalışmalar tamamlandığında tüm bölgenin elektrik şebekelerinin yeraltına alındığını ve ciddi oranda güç ilavesi yapılarak bölgede yaşanan elektrik kesintilerine de son verileceğini ifade etti.

SON HAMLE İÇİN YOĞUN TEMPO

Yenilenmiş olan dağıtım merkezlerine ve yeraltı olarak tesis edilen müşteri gruplarına yeni hatlardan enerji verme işlemlerine geçildiğini belirten Aydın, “Ekiplerimiz Trabzon’un en büyük projelerinden biri olan DM-10 için 7 gün 24 saat sahada. İş sağlığı ve güvenliği kuralları gereği enerji altında çalışma yapamadığımız için planlı kesintiler yapılmakta olup proje kapsamında planlı elektrik kesintilerini olabildiğince en aza indirmeye çalışıyoruz. Hatta gece çalışmaları ile süreci hızlandırma gayesindeyiz. Hava şartları ve fiziki koşullara bakılmaksızın yoğun bir çalışma temposu ile saha çalışmaları yürütülürken hedefimiz olan kesintisiz enerjiyi hizmete sunacağız.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Trabzon İl Müdürü Osman Aydın, “Proje tamamlandığında belirtilen mahallelerin batıda Değirmendere, doğuda da Yomra ile ring oluşturarak herhangi bir arıza durumunda alternatif beslenme imkanı olacak. Projemiz, Trabzon’da elektrik altyapı yatırımı olarak bu güne kadar bir seferde gerçekleştirilen en büyük yatırımdır. Gelecek yıllarda gerçekleştirilmek üzere başka vizyon projelere de imza atacağız.” dedi.

Çoruh EDAŞ Trabzon İl Müdürlüğü, belediye ile iş birliği içerisinde gerçekleştirilen yatırım çalışmaları esnasında desteğini ve sabrını esirgemeyen tüm yerel yönetimler ile tüm elektrik tüketicilerine teşekkürlerini iletti.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber