banner238

HASAN KARAL OVİT TÜNELİNDEN GEÇTİ.

İKİZDERE-Rize eski Milletvekili Hasan Karal karayoluyla Erzurum’dan Rize’ye dönüşte Ovit Tünelinden geçerek Rize’ye geldi.

Ovit Dağını ilk kez kış mevsiminde geçtiğini söyleyen Rize eski Milletvekili Hasan Karal ’Bu dağın 12 ay ulaşıma açık olması için 132 yıllık bir projeyi çalışma dönemimizde hayata geçirdik. Bu çalışmada Rize ve Erzurum’dan çok sayıda insanın, basının kamuoyu desteğini yanımızda gördük. Bu tünel için Ankara’da aşındırmadığımız kapı kalmadı. Dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve ekibinin yakın desteğini gördük. Bu dağda 1880 yılından beri konuşulan bir yol projesi vardı.

Ovit Tünelinden ilk kez geçtim

    Ben şahsen ömrümde ilk kez Ovit dağını kış mevsiminde bu tünel sayesinde geçtim. Erzurum’dan beraber geldiğim arkadaşlarımla Tünel girişinde durduk ve çalışmaya başlanmadan önce ve başladıktan sonraki durumları detaylıca konuştuk. Emeği geçen mühendis ve işçilerimize başta yüklenici firmalar olmak üzere teşekkür ediyorum.2012 de başlayan çalışma 6 yıl devam etti. Çok şükür kazasız sıkıntısız 6 yılda dünyanın 3.en uzun 14.300 metrelik çift tüplü tünelini gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Erdoğan bu tünele çok ayrı bir önem verdi çok destek oldu, yakından takip etti. Erdoğan olmasaydı bu tünelin delinmeyeceğini de biliyorduk. İnşallah yapılamayan İkizdere-Tünel arasındaki yol durumu da kısa sürede tamamlanır. Yolsuz tünel bir işe yaramaz ’dedi.

İSMET KÖSOĞLU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol