KAÇKARLARDA DAĞCILARDAN İPSİZ RECEP ZİRVESİ

RİZE-Rize VERÇENİK Dağcılık kulübü üyeleri tarafından 3711 metre rakımda İpsiz Recep adı verilen zirve yapıldı.

22-26 Ağustos 2021 tarihleri arasında Verçenik Dağcılık Kulübünün 16. düzenlenen ve İpsiz Recep adını verdikleri Verçenik dağı tırmanışına 29 kişi olarak katıldı.

Verçenik Dağcılık Kulübü Başkanı Emin Ali Kalcıoğlu zirve hakkında yaptığı açıklamada’’2020 yılında hava muhalefeti dolayısıyla yapamadığımız faaliyetimizi bu yıl yaptık.16 kez Kaçkarların Verçenik tepesinde zirve yaptık. Dağcı arkadaşlarım aldıkları yerinde kararlar ile önce 24 Ağustos 2021 Kapılı Göllerin nefis manzaraları eşliğinde LEŞ Dağı (3471 m) çıkışı ile başarıyla başlamış, 25 Ağustos 2021 de Türkiye’nin K2 si olarak adlandırılan VERÇENİK dağı (3711 mt) ile taçlandırılmıştır.

Leş dağı faaliyeti 8, Verçenik dağı 12 saat sürdü

Bu faaliyette başta 2.başkanımız deneyimli dağcı Metin Çolak kardeşlerime, can dostlarıma başarılı zirve yaptığımız için teşekkür ediyorum. İyiki varsınız, iyiki bu etkinlikte kulübünüzden ve hep birlikte, güvenle, emniyetle, kimseye sıkıntı yaratmadan başarıya koşmamızda görev alan gizli kahramanlarımız var. Bir dağcılık faaliyetinde olması gerekenlerin en doğrusunu yaparak, katılımcılara verdiğimiz eğitim ve motivasyonla 16.zirveyi yaptık’’dedi.

Zirveye çıkan 29 dağcı Bayrak asarak 10.yıl marşını söylediler.

İSMET KÖSOĞLU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220