24 Şubat Ortaookulu Küçük Mucitlerin Projeleri Göz Kamaştırdı.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Destekleme Programı kapsamında 24 Şubat Ortaokulu öğrencileri, yaptıkları projeleri sergiledi.

TÜBİTAK tarafından kabul edilip destek gören 20 projede, 18 öğretmen ve 58 öğrenci görev aldı. 24 Şubat Ortaokulu öğrencileri tarafından okul bahçesinde gerçekleştirilen fuar alanında kurulan stantlarda tanıtıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, şube müdürü Süleyman Adıgüzel, Afkanistan Hazarları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Gül, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldığı bilim fuarında küçük mucitlerin projeleri arasında yer alan, %100 Geri Dönüşüm Standı, Asit Erozyonu, Afkan Kültür Standı, Tarım, Turizm ve Sosyal alanda yapılan projeler büyük büyük beğeni topladı.

Müdür Şükür Köse, çocukların çok güzel projeler ürettiğini ifade ederek, "TÜBİTAK yetkililerine, okulumuzun idareci, öğretmen ve öğrencilerine, okul aile birliğine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çocuklar büyük emek vererek birbirinden ilginç projeler yaptılar. İnşallah ileride memleketimizin faydasına daha güzel işler yapacaklar." diye konuştu.

TÜBİTAK Bilim Fuarı açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ali İhsan Usta, öğrencilerin hayal güçleri ve yeteneklerinin ortaya çıkmasının kendilerini gururlandırdığını belirterek, "Bu etkinlikle çocuklarımız sürekli proje geliştirmeye başladılar. Bundan sonraki çalışmalarda daha güzel projeler geliştirerek daha iyi sunumlar yapacaklar" dedi.

Bilim fuarında Afkanlı öğrencilerin halk oyunları gösterisi büyük alkış aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1

banner133