Arıcılık  Kursumuza  Ziyaret
Ortahisar Halk Eğitim Müdürlüğü ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzün işbirliği ile yapılan arıcılık kursuna Ortahisar Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Numan HATİPOĞLU ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cahit GÜLBAY ziyarette bulundu. 
Ortahisar Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Numan HATİPOĞLU, arıcılığın Türkiye ekonomisindeki yeri, balın insan beslenmesinde ve sağlığındaki önemi, kaliteli ve sağlıklı bal üretme ile arıcılıkta devlet destekleri hususlarında açıklamalarda bulunuldu. Devlet olarak her zaman yetiştiricilerin ve müteşebbislerin yanında olduklarını belirtti. 
Detaylı sunumların yapıldığı kurs süresince kursiyerlere arının bakımı, beslenmesi, arı hastalıkları ve hastalık durumunda yapılması gerekenler,bal hasadı, ambalajlaması, balda kalıntı, organik arıcılık nedir ve nasıl yapılır gibi konularda dersler verildi. Kurs hocalığını İsmet KAHRAMAN’ın yaptığı sunumlar, öğrenmeyi kolaylaştırıp kalıcı hale getirmek için görsel ve uygulamalı olarak gerçekleştirildi.
Arıcılık potansiyeli bakımından Türkiye’de onuncu sırada bulunan Trabzon’da,2017yıl içerisinde toplam, 8 kurs yapıldı. İl genelinde, 5 hocanın ders verdiği kurslarda, 315 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber