banner238

DİLRUBA BULUŞMALARININ 53.’SÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 

Haber: Dilek ONAY CAN 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın da desteklediği, Yaşlı ve engelli bireylerin sosyalleşmesi ve toplumla iç içe olmalarını hedefleyen proje dört yıldır devam ediyor.

Rize Belediyesi “Dilruba Buluşmaları” adını verdiği proje kapsamında dışarıya çıkma imkanı olmayan yaşlılar veya engellileri evlerinden alıp gezinti yaptırıyor ve sonrasında tekrar evinlerine bırakıyor.

Dört yıldır devam eden ve Her hafta düzenlenen buluşmalarda özellikle dışarıya çıkma imkanı olmayan yaşlılar ve engelliler yanlarında birer refakatçiyle birlikte yaşamış oldukları evden, belediye personelleri tarafından arabayla alınıyor. Belediyenin sosyal tesislerinde düzenlenen yemeğin ardından sohbet ve gezinti yapılıyor.

Rize Belediyesi tarafından Dilruba Buluşmalarının  bu hafta   53.’sü gerçekleştirildi.Rize Belediyesi görevlierince Mahallelerde ikamet eden yaşlılar evlerinden alınıp  Isırlık Tabiat Parkı ve Sosyal Tesiste ağırladıktan sonra tekrar evlerine bırakıldı.Dilruba Buluşmalarının 53.’sü gerçekleştirildiği bu buluşmaya ,Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in eşi Fatma Metin de katılarak yaşlılarla  sohbet edip birlikte vakit geçirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber