ENGELSİZ BİR ŞEHİR EN BÜYÜK HEDEFİMİZ VE EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZDİR

Özellikle de çocuklar ile yaşlıların sevinci görülmeye değerdi. Engelli vatandaşlarla tek tek sohbet eden hâl ve hatırlarını soran Genç'e engelliler teşekkürlerini iletti. 
Ortahisar Belediyesi  Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen araç dağıtım töreninde konuşan Başkan Genç, engelli vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştırmak, sosyal hayata katılımını sağlamak için bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. 


VİCDANİ SORUMLULUĞUMUZ 
Engelli vatandaşlara hizmet etmenin vicdani sorumluluk olduğunu kaydeden Başkan Genç, "Engelli vatandaşlarımıza hizmet etmeyi asla bir lütuf olarak görmüyoruz. Bu bizim asli ve vicdani görevimizdir. Gerek sponsorların ve derneklerimizin desteği, gerekse belediyemizin imkânlarıyla başta akülü araç olmak üzere engelli kardeşlerimize her türlü araç gereç yardımında bulunuyoruz. Son yıllarda yapılan projelerle engelli vatandaşlarımız evlere hapis olmaktan kurtarıldı. Engellilik asla bir kusur ya da eksiklik değildir, bir yaratılış özelliğidir. O nedenle herkes bir engelli adayıdır. Hayatın ne getireceği, ne götüreceği hiç belli olmaz. Kendimize yapılmasını istemediğimiz hiçbir davranışı, engelli kardeşlerimize reva görmemeliyiz. Herkes engelli kardeşlerimizin yaşamanı kolaylaştırmak için gayret etmeli. Ekonomik bağımsızlıklarını sağlamak ve meslek sahibi olması için engelli kardeşlerimiz için meslek edindirme ve istihdam kursları düzenliyoruz. Bunlar da yeterli değildir. Sokak, kaldırım, merdiven, ulaşım gibi konularda engelsiz bir Ortahisar hedefiyle projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber