Gazeteci Turgay Murtezaoğlu Anıldı

Turgay Murtezaoğlu'nun Bostancı Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine, eşi Evşen Murtezaoğlu ve aile yakınlarının yanı sıra, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Yusuf Turgut, DHA Karadeniz Bölge Temsilcisi Muhammet Kaçar, TSYD Trabzon Şubesi eski Başkanı İhsan Öksüz,TSYD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Murat Taşkın, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Sekreteri Ergun Ata, Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, İl Kültür ve Turizm eski Müdürü İsmail Kansız ve meslektaşları ile dostları katıldı.

Doğu Karadeniz Bölgesi'ndeki olayları gazetecilik yaşamı boyunca ülke ve dünya gündemine sunan Turgay Murtezaoğlu'nun anma töreninde konuşan TGC Başkanı Yusuf Turgut, rahmetle andığı merhum Murtezaoğlu'nun cömert bir kişiliğe sahip olduğu ve ilkeli gazeteci duruşundan asla ödün vermemesiyle camiada emsal teşkil ettiğini söyledi.

DHA Karadeniz Bölge Temsilcisi Muhammet Kaçar da rahmetle andığı meslek büyüğü Turgay Murtezaoğlu'nun yanında uzun yıllar çalıştığını ve gazeteciliği kendisinden öğrendiğini belirterek "Kendisinin bende emeği çok büyük. Ondan devraldığım görevi yine kendisinin yetiştirdiği ekiple birlikte en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Turgay Murtezaoğlu gibi deneyimli bir gazeteciden bayrağı devralmanın sorumluluğu içerisinde, yetiştirdiği talebesi olarak görevimizi en iyi şekilde sürdürüyoruz. Bugün buralardaysak kendisine çok şey borçluyuz" diye konuştu. 

'ÇOCUKLARI ÇOK SEVERDİ'

Anmada, işadamı Naci Özgür ise, Turgay Murtezaoğlu'nun kabri başında dostu için kaleme aldığı yazıyı okudu. Özgür, merhum gazeteci Murtezaoğlu'nun çocuklara ayrı bir düşkünlüğünün olduğunu ve onlar için aracında muhakkak çikolata ve oyuncak bulundurduğunu hatırlattı. Özgür'ün kaleme aldığı notu okuması, anma törenine gelen katılımcıları da duygulandırdı.

Kuran-ı Kerim okunması ve yapılan duanın ardından tören sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber