Minikler Çocuk Oyunları Şenliği’nde doyasıya eğlendi!

Ortahisar Belediyesi hizmet binası önünde iki gün boyunca süren şenlikte (7-8 Eylül) 1. sınıfa yeni başlayan çocuklar doyasıya eğlendi. Aileleriyle birlikte şenliğe katılan çocuklar; sek sek, körebe, köşe kapmaca, bezirgan başı, şut çekme ve deve/cüce oyunu gibi birçok çocuk oyununu oynayarak keyifli anlar yaşadı. Çocuklar tiyatro sanatçısı Murat Küçük’ün anlattığı hikâyeleri pür dikkat dinledi. Müzik, dans gösterilerine ve şarkılara eşlik eden çocukların sevinci görülmeye değerdi.

“ÇAM FİDANI HEDİYE ETTİ”

Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale ile birlikte çocukların sevincine ortak olan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bir süre miniklerle sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler verdi. Başkan Genç, miniklere Trabzon İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından verilen çam fidanıyla, belediyenin kalem ve şapkalarını hediye etti.

ATIKLARIN GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMESİ EĞİTİMİ VERİLDİ

Şenliğe katılan çocuklara Ortahisar Belediyesi ile Erva Group tarafından atıkların geri dönüştürülmesi ve ayrıştırılmasıyla ilgili mini eğitim verildi. 1. sınıf öğrencilerini okula alıştırmak amacıyla düzenlenen şenlikten aileler de memnun kaldı. Şenliğe katılan bütün çocuklara Ortahisar Belediyesi’nin çantası hediye edildi. Oyun oynayarak karınları acıkan çocuklara belediye görevlileri tarafından simit ve meyve suyu ikramı yapıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber