banner128
banner221
banner222

ORTAHİSAR PLATFORMUNDAN 6 BİN TL ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF YARIŞMASI

Trabzon Ortahisar Platformu, “Trabzon Gün Batımı, Yengeç Dönencesi Fotoğraf Yarışması” düzenliyor. Yarışmanın Ortahisar Platformunun Instagram hesabı üzerinden yapılacağını ifade eden Başkan Murat Zeki Solak, “Şehrimizde gün batımı adeta görsel şova dönüşmektedir. Bizde bu muhteşem manzaranını en güzel olduğu tarihlerde, bu anları ölümsüzleştirmek istedik” dedi. Yarışmada 1.’ye 3 bin, 2.’ye 2 bin 3.’ye ise bin TL ödül verilecek. 

Trabzon Ortahisar Platformu, “Trabzon’da Haziran ayında görsel bir şova dönüşen” gün batımı için fotoğraf yarışması düzenliyor. Ortahisar Platformunun Instagram Hesabı üzerinden yapılacak ‘Trabzon’dan Gün Batımı, Yengeç Dönencesi Fotoğraf Yarışmasına’ katılımcılar; 20 - 24 Haziran tarihleri arasında belirlenen noktalardan çektikleri fotoğraflarla yarışmaya katılabilecekler. Yarışmada 1.’ye 3 bin, 2.’ye 2 bin, 3.’ye ise 3 bin TL ödül verileceği kaydedildi. 

YARIŞMANIN SEÇİCİ KURULU

Yarışmanın seçici kurul üyeleri ise; Ali Kahveci – Fotoğraf Sanatçısı, Erdoğan Öğretmen – Fotoğraf Sanatçısı, Ersen Küçük – Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, İsmail Kansız – Ortahisar Sanat Komisyonu Başkanı, Mustafa Reşat Sümerkan – Fotoğraf Sanatçısı, ve Oğuzhan Hacısalihoğlu – Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı

TARİHE GEÇECEK SANAT ESERİ

Trabzon’da gün batımının 20  - 24 Haziran tarihleri arasında adeta görsel bir şova döndüğünü ifade eden Ortahisar Platformu Başkanı Murat Zeki Solak, “Şehrimizde gün batımı, 20 - 24 Haziran tarihleri arasında adeta bir görsel şova dönüşmektedir. Bu muhteşem manzaranın en güzel olduğu tarihlerde bizde istedik ki şehrimizin fotoğraf severleri, vatandaşlarımız ve fotoğraf sanatının erbapları bu anları ölümsüzleştirip tarihe geçecek bir sanat eseri olarak kaydetsinler. Bu manada Ortahisar Platformu olarak fotoğraf yarışmasını tertipliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı katılmaları için yarışmamıza davet ediyoruz” dedi. 

Yarışma Ortahisar Platformu’nun Instagram adresi @ortahisarplatformu üzerinden yapılacağı kaydedilirken çekim tarihleri ise 20 - 24 Haziran 2020 olarak belirlendi. Yarışmaya son katılım tarihi ise 25 Haziran 2020 saat 23:00 olarak açıklanırken, çekim noktaları ise Arsin Demirköprü, Ayasofya Müzesi Seyir Terası, KTÜ Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi, Boztepe Otel mevki, Ganita Çay Bahçesi ve Akçaabat İskele olarak ifade edildi. Çekim noktalarında buluşma tarihi ise 18:30 olarak açıklandı.

ORTAHİSAR PLATFORMU

TRABZON’DAN GÜN BATIMI

YENGEÇ DÖNENCESİ FOTOĞRAF YARIŞMASI

20-24 Haziran 2020

INSTAGRAM FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Konu: Trabzon’da Gün Batımı (Yengeç dönencesi)

Çekim Tarihleri: 20 Haziran 2020 - 24 Haziran 2020

Son Katılım Tarihi: 25 Haziran 2020, Saat 23.00(TSI)

Çekim Noktaları:

Temayı en iyi anlatan fotoğrafı çek, paylaş, kazan.

Protokol mensuplarının katılımıyla, çekim noktalarında sanatçılarla buluşmaları ve etkinliği izlemeleri sağlanacaktır. Çekim noktalarında buluşma saati 18.30 olacaktır.

20 Haziran 2020 - Arsin Demir Köprü

Saat 17.30’da meydandan(konum ver) araç kaldırılacaktır. 

21 Haziran 2020 - Ayasofya Müzesi Seyir Terası

22 Haziran 2020 - KTÜ Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi  

23 Haziran 2020 – Boztepe Otel mevkii 

23 Haziran 2020 – Ganita Çay Bahçesi 

24 Haziran 2020 - Akçaabat İskele

Saat 17.30’da meydandan(konum ver) araç kaldırılacaktır

Etiketleme:

#TrabzonGunBatimi2020

Yarışma Koşulları:

1-Yarışma Ortahisar Platformu, @ortahisarplatformu Instagram hesabı üzerinden yapılacaktır.

2-Yarışmaya katılmak için kişisel Instagram hesabınızdan #TrabzonGunBatimi2020 hashtagi ile fotoğraf paylaşmanız ve Ortahisar Platformu @ortahisarplatformu Instagram hesabını etiketleyerek takip etmeniz gerekmektedir.

3-Yarışmaya göndereceğiniz fotoğraf kareleri içerisinde kendiniz ve istediğiniz kişiler yer alabilir. Fotoğrafları istediğiniz makine ile çekebilirsiniz. (Telefon, Fotoğraf Makinesi, Drone vs.)

4-Yarışma seçici kurul üyeleri dışında, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır.

5-Yarışmaya katılım ücretsizdir.

6-Yarışmacılar her konum için en fazla 5(beş) adet fotoğrafla yarışmaya katılabilirler. Yarışmaya katılan instagram hesabı herkese açık olmalıdır. (Yoksa fotoğraflar değerlendirme için alınamaz.)

7- Katlımcılar, çektikleri fotoğrafların dosya adlarına “demirköprü”, “ganita”, “poztepe”,”ktü”, “ayasofya”, “iskele” çekim noktalarının adını vermeleri, birden fazla olması halinde numaralandırmaları gerekmektedir. (örnek:” iskele-1”)   

8-Fotoğraflar, jüri tarafından yarışma temasına uygunluk, yaratıcılık, anlatım gücü ve teknik kriterlere göre değerlendirilecektir.

9-Katılımcı yarışmaya gönderdiği yapıtların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

10-Seçici kurul en az 3 (üç) üyenin bir araya gelmesiyle toplanır.

11-Seçici kurul, ödüle ya da ödüllere değer fotoğraf bulunamaması durumunda kararında serbesttir.

12-Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

13-“Ortahisar Platformu” ödül kazanan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

14-Yarışma sonuçları instagram hesabından ve internet sitesinden bildirilecektir.

15-Yarışmaya Fotoğraf gönderen kişiler, şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Ödüller:

Birincilik Ödülü : 3000.- TL

İkincilik Ödülü : 2000.- TL

Üçüncülük Ödülü : 1000.- TL

Sergileme(En fazla 50 adet): Katılım Belgesi

-Yarışma ödüllerinin ödemesi sonuçların açıklanmasından sonraki 3 ay içerisinde yapılacaktır.

Yarışma Takvimi:

Yarışmaya Son Katılım Tarihi       : 25 Haziran 2020 (23.00 TSI)

Seçici Kurul Toplantısı                   : 4 Temmuz 2020

Sonuçların açıklanması                : 5 Temmuz 2020

Sergi açılısı ve ödül töreni            : Daha sonra açıklanacaktır.

Seçici Kurul Üyeleri:

* Ali Kahveci – Fotoğraf Sanatçısı - FOTOFORUM

* Erdoğan Öğretmen – Fotoğraf Sanatçısı - FOTOFORUM

* Ersen Küçük – Gazeteciler Cemiyeti Başkanı – Platform Temsilcisi

* İsmail Kansız – Ortahisar Sanat Komisyonu Başkanı – Platform Temsilcisi

* Mustafa Reşat Sümerkan – Fotoğraf Sanatçısı - FOTOFORUM

* Oğuzhan Hacısalihoğlu – Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı - FOTOFORUM

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner220

banner133