SAHİPSİZ HAYVANLARA BÜYÜKŞEHİR ŞEFKATİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz hayvanlar için yaptığı çalışmalarla örnek olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından son olarak, şehir genelinde belirlenen yerlere 61 adet mama istasyonu konumlandırıldı.

Sahipsiz canlar için aldığı tedbirlerin kapsamını her geçen gün genişleten Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarıyla adından söz ettiriyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, herkesin ‘evde kal’ çağrılarına büyük oranda riayet ettiği Trabzon’da, sevimli dostların besin bulmakta sıkıntı yaşamaması için çalışmalarını artırarak sürdürüyor.

61 ADET MAMA İSTASYONU KONULDU
Büyükşehir Belediyesi; Ortahisar’a 11, Akçaabat’a 11, Araklı’ya 5, Arsin’e 5, Of’a 5, Sürmene’ye 5, Yomra’ya 5, Beşikdüzü’ne 4, Vakfıkebir’e 4, Çarşıbaşı’na 3 ve Maçka’ya 3 adet olmak üzere toplam 61 adet mama istasyonunu sahipsiz hayvanların yoğun olduğu bölgelere konumlandırdı.

GÜNDE 800 SAHİPSİZ CAN BESLENİYOR
Ekipler ayrıca koronavirüsle mücadele kapsamında bugüne kadar 18 ilçeye 2 bin 750 kg köpek maması, 705 kg kedi maması ve 1.700 kg kuş yemi dağıtımı gerçekleştirdi. İlçe belediyeleri ile iş birliği içerisinde yürütülen çalışmada günlük 300’den fazla noktada ortalama 800 sahipsiz hayvana yetebilecek şekilde dağıtım yapıldı.

ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “İçerisinde bulunduğumuz bu zor dönemde sevimli dostlarımızı her zamankinden daha çok düşünüyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak sahipsiz hayvanlarımıza yönelik çalışmalar, her zaman önceliklerimiz arasında. Ekiplerimiz şehir merkezi ve tüm ilçelerde tek bir canımızın bile besin bulmakta sıkıntı yaşamaması adına yoğun bir tempoda gayret gösteriyor. Tüm ilçe belediyelerimize sürekli olarak mama desteğinde bulunuyoruz. Son olarak ilçelerimizde yoğun olan 61 bölgeye mama istasyonları konumlandırdık. İhtiyaç duyulan bölgelere mama istasyonları koymaya devam edeceğiz. Öte yandan kuşlar için de belirlenen yerlere yem serpiştirme çalışmalarımız devam ediyor. Bu zor süreçte tüm hemşehrilerimden sahipsiz hayvanlarımız için kapılarının önüne su ve mama bırakmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220