USTAOĞLUNDAN YAZAR SİBEL AŞÇIYA ZİYARET

Valimiz İsmail Ustaoğlu ve Eşi Şenay Ustaoğlu, Uzun Yıllardır Sağlık Sorunu Bulunan Öğretmen- Yazar Sibel Aşçı'yı Ziyaret Etti

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu Hanımefendi, yaklaşık 15 yıl önce geçirdiği rahatsızlık sonucu yürüme, konuşma ve yazma yetisini kaybeden bir çocuk annesi 48 yaşındaki Sibel Aşçı’yı evinde ziyaret etti.

Ziyarette Vali Ustaoğlu, Şenay Aşçı'yı azmi ve başarısından ötürü tebrik ederek, teşekkür belgesi takdim etti.

Geçirdiği bir rahatsızlık sonucu çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden ayrı kalan öğretmenliği kızında yaşayan Sibel Aşçı, hayat mücadelesinde en büyük yardımcısı olan kızı Buse Sakallıoğlu’nun desteğiyle bilim adamı, Stephen W.Hawking gibi vücudunu hareket ettirmeyi gerektirmeyen özel program sayesinde yaşadıklarını kitaba döktü.

Hem mesleğini sürdürmek hem de insanlara örnek olmak, mesajlar verebilmek ve öğretici olmak adına ‘Hayata Bir Buse’ adını verdiği kitabında ayrıca; yaşanılan tüm olumsuzlukları hayatımızdan bertaraf ederek hayata azimle tutunulması gerektiği gerektiğine de vurgu yapıyor. İlk kitabı okur severler tarafından büyük beğeni toplayan Sibel Öğretmen ikici kitabı için çalışmalara başladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber