banner128

AKES-DER Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu’’ Rize-Artvin Havalimanı İkizdere ve Çamlıhemşin Çay Fabrikaları hayırlı olsun’’

İSMET KÖSOĞLU

Kültürümüzün yerel mimarisiyle inşa edilen havalimanı turizm, istihdam ve ulaşım kolaylığı açısından Rize’mize büyük değer katmıştır. Rize’mize kazandırdığı bu değer için Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunarım.

Kansızoğlu’’Dün açılışta verdiği iki çay fabrikası müjdesi de biz çay üreticilerini memnun etti. Günde 100’er ton alım kapasiteli İkizdere ve Çamlıhemşin çay fabrikaları bölge halkının büyük oranda ihtiyacını karşılayacaktır. Açılışta yaş çay alım fiyatlarını da açıkladı. Sayın Cumhurbaşkanımız açıklanan fiyata göre 1 kg yaş çay alım fiyatı desteklemeyle birlikte 7 TL oldu. Çay alım fiyatının tüm çay üreticilerine hayırlı olmasını diliyorum. Açıkladığı bu fiyat için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum’’dedi.

Kansızoğlu ayrıca unutulmaması gereken bir noktayı da tekrar hatırlattı. “Geçmiş yıllarda özel sektör çay fabrikalarının, devletin uyguladığı kontenjan ve kota uygulamasını fırsata çevirerek yaptığı yarı fiyatına yaş çay alımıyla ilgili olarak gerekli çalışmaların yapılmasını ve emek veren üreticilerin hakkının yenmemesi gerekir’’dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220