AKES-DER Teşkilatlanmaya Devam Ediyor

Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği'nin Rize'li Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu, derneğin faaliyet alanları, misyon ve hedeflerini açıklarken öncelikle kendilerine yeni bir isim, ekol veya her hangi bir oluşum arayışı içerisinde olmadıklarının altını çizdi.
Genel Başkan Kansızoğlu hedeflerinin dünün İhlas ve samimiyetini, bu günün enerjisi, teknolojisi ve hızı ile birleştirip, ülke ve millet için hayırlı, uzun vadeli kaliteli adımlar atmak olduğunu belirterek, kısaca Elif gibi dimdik (doğru) Vav gibi tertemiz (masum) bir sivil toplum kuruluşuyuz,birlige ve dirlige ihtiyac duydugumuz bu günlerde Allah yar ve yardımcımız olsun. Biz zoru başarmayı and içtik. Mum olmak kolay değildir ateş saçmak için önce yanmak gerek asırlar boyunca dünyanın değişik bölgelerine ve coğrafyalarına adalet, refah ve huzur ile hükmeden, bir ecdadın torunu olmak ve onların yaptıkları ile övünmek, bizler için yeterince büyük bir onur kaynağıdır,bizler atalarımızın bıraktığı sancağı devralarak,misyonumuzu zaten belirlemiş bulunmaktayız." dedi.

Elif Gibi Dimdik Vav Gibi Tertemiz
Yeniden Diriliş ruhuyla uyuyan bir milleti uyandırmayı, unutulan örf ve töreleri anımsatmayı,kendilerine misyon edindiklerini belirten Kansızoğlu şunları söyledi; "Bizlere AKES-DER derneği sevdalıları kimdir diye soranlara, biz de diyoruz ki; Devletçi kimliğiyle, vatanın ve ümmetin dertleriyle dertlenen,ülkesi ve milleti için fayda sağlayacak projeler üreten ve hayata geçiren, yetişebildiği tüm mazlum coğrafyalara yardım elini uzatan ve var olan imkanlarıyla yaraları sarmaya çalışan,uzak diyarlara huzur götürme mücadelesi veren, ümmet kardeşliğini savunan, yaptığı çalışmalarda ve ürettiği projelerde zerre misali menfaat gözetmeyen, ülkemiz ateş çemberindeyken, ülke menfaatlerini kendi menfaatlerine tercih eden bir gönüllü insan topluluğudur. Bu perspektiften bakıldığında,ülkemizin dünya üzerinde jeopolitik bir öneme sahip olduğu tüm dünya ülkelerince bilinmekte ve kabul edilmektedir. Bu açıdan devletimizin tüm dünyanın gözünde stratejik bir konum arz etmesinin, Ümmetin bu zor ve sancılı süreci aşmasını kolaylaştıracağına inanıyoruz.
Yakın tarihle mukayese ettiğimiz zaman, artık karşımızda uyutulmuş, sömürülmüş bir Türkiye yerine, izzet ehlinin sancak tuttuğu, diri ve yeni bir Türkiye’ye, koca bir milletin dirilişine tanık olmaktayız.
Bizler kendimizi bu kapıdan girerken kibirden arınmış, gururumuzu ise hiçe sayarak, sadece duruşumuz ve onurumuzla halkımızın ve ümmetin birer hizmetkârı olarak görmekteyiz. AKES-DER  derneği hiçbir siyasi parti ve eksenine dahil değildir ve olmayacaktır. Lakin ülke menfaat ve çıkarları doğrultusunda, gerek ferdi, gerek parti, her kim ve kimler olursa desteklerimizi onlara paylaşacağımızı ilan ediyoruz.
Onlara Paylaşacağımızı İlan Ediyoruz
Burada oluşumumuzda kişiye özel taassup yoktur. Hepimiz yaratılmış birer beşer insanız, baki olan yalnız Allah'tır. Her kim ki; ona itaat eder ümmet ve ülke çıkarı için çalışırsa, biz onun sancağı altında hizmet etmeye hazırız. Biz faniler olarak diyoruz ki; Hasbunallah ‘’Allah bize yeter’’ çıktığımız bu kutsal yolda, din, dil, renk, mezhep, siyasi görüş ayırmaksızın, birleştirici ve ötekileştirmeden ümmet bilincini oluşturmak ve yaşatmak gayesi içerisindeyiz.
Ülke esaslarına dayanan, bir kurum olmayı hedef ve ilke edindik, çalışmalarımız bu yönde meşrulaşacak ve istikamet bulacaktır. Halkın refah ve huzuru için ülke ve millet çıkarlarını ön planda tutarak, gerek ulusal gerek yerel olmak kaydıyla, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu kubbe altındaki tüm vatan evlatlarına ışık tutmak, ayrıca unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizi, değerlerimizi bizden sonrakilere bırakarak, atalarımıza olan vefa borcumuzu ödemek yegâne amacımızdır. Bizim amacımız dünün İhlas ve samimiyetini, bu günün enerjisi, teknolojisi ve hızı ile birleştirip, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı, uzun vadeli kaliteli adımlar atmaktır. Birliğe ve dirliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Allah yâr ve yardımcımız olsun.  OSMANLI DEVLETİNİN küllerinden kurulan bir vatan ve Cumhuriyet'tir.. Bize düşen görev ise Osmanlı Devletinin gelenek ve göreneklerini en iyi şekilde en yükseklerde tutabilmektir.

AKES-DER  Geçmişten Bügene Yapdiğimiz Calişmalar 
 
(1453)VATAN DEVLET BAYRAK İÇİN HAYİNLERLE MÜCADELE(1453)

1 Rusya Amerika Fransa Konsolosluklarında basiın açıklamalarımız.
2.Şehit yürüyüşlerimiz
3 Başkanlik sistemi konferanslarımız.
4.Gençlikle ilgi konferanslar
5 Geçmişten bügüne konferanslar 
6 Afrin harekatıyla ilgili  350 STK' nın  destek platformu basın açıklaması
7.Hayin 15 Temmuz darbesi nöbetlerimiz 
8.Rize'den Mardin'e kardeş eli projemiz
9. Tarihe yön veren insanlar boyama kitabı projemiz
10.Rize devlet hastanesine yapdığımız proje
11.Rize Valiliğine yapmiş olduğunuz proje 
12.işaret diliyle 2053 kişiyle ayrı ayrı  istiklal Marşı işaret dili projesi alt yapıları yapıldı 
13.Huzurevi etkinlik ve projelerimiz
14. Dowsendromu ve engelli vatandaşlarımıza Rize'de ücretsiz açık hava konseri 
15.Okul öğrencilerimize giyim ve kırtasiye yardımı
16.Ramazan aylarinda gıda yardımlari.
17.İlkokul ögrencleri ne Çanakkale ,Bursa İstanbul ve Ankara illeri gezisi
18.İhtiyaç sahibi ailelere gıda ve giyim yardimlari
19.Üniversite öğrencilerimize geziler.
20.Camii yapımlarına destek.
21.Kuran kursu öğrencilerimize destek ve giyim yardımları
22.Madde bağımlılığı ile  ilgili sosyal çalışmalar.
23.Kamu kurum İl İlçe ziyaretleri.
AKES-DER Olarak İlk günden bu güne hatırladıklarımız 
AKES-DER Genel merkez yönetim kurulu İl , İlçe Başkanlıklarımızla yapmış olduğumuz çalışmalar,emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ederim.
Mevlam bizleri doğru yoldan ayırmasın daha nice başarılı projeler yapmamız dileğiyle sevgi ve saygılarımı Sunarım dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber