banner238

Başkan Başdemirci'den ilginç iddialar! 

MMO Rize İl Temsilciliği Başkanı  Orhan Başdemirci yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Önceki dönem Rize Makine Mühendisleri Odası Başkanı, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) İşletme ve Üretim Dairesi Başkanı Metin Bıçakçı başkanlık yaptığı dönemlerde Makina Mühendisleri Odası Rize isimli açtığı Facebook grubunu görevden alındıktan sonra odamıza vermedi, vermediği gibi oda başkanı olmadığı halde grupta paylaşımlar yapıyor. Ya sayfa yöneticiliğini bize ver ya da sayfanın ismini değiştir.

Bilmiyorsan Öğren Metin Bey Yasa, tüzük ve yönetmelikten bahsediyorsun ama söz konusu oda ile ilgili hiç bir bağlantısı olmadığı gibi Makina Mühendisleri Odası Rize isimli açtığın Facebook grubundan yaptığın paylaşımların odamızı temsil etmediği ortadadır hiç bir bilgimiz dahilinde değildir. Ayrıca  Aynı yasa, tüzük ve yönetmelikle 16 yıl boyunca atanmış olduğun Makina Mühendisleri Odası Rize İl Temsilciliğine bu dönem başkan olarak atanamayınca mevzuat hatırlatma gereği hissediyorsun. 

Metin Bıçakçı Özelikle Başkanlığının son dönemlerinde Odayı kendi malı gibi görüp bu şekilde başkanlık yaptı. Kendi yakınını odaya işe almak için verdiği mücadelenin  %1 ini bile Makine Mühendisleri için harcamadığı ortadadır.
Oda üyesi Mühendislerle odamızın diylaoglarınının kopuk bir döneme girdiği mühendisler tarafından bilinmektedir. 
Ayrıca kendisinin haksız bir şekilde başkanlıktan alınıp benim atandığımı söylüyor. Görev süresi dolduğu için biri atanmalıydı. Kendisi 16 yıl boyunca nasıl başkan olmuş ise bende aynı yönetmelikle atandım. Son zamanlarda sadece kongre, sempozyum, sergi ve fuar faaliyetlerine tek başına gitmekten başka odayla ilgili hiçbir işlerle ilgilenmediğinden dolayı odanın asansör konusunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yüklü miktarda ceza yemesine sebep olmuştur.

Konuşmaya sıra gelince bizim de konuşacağımız çok şeyler olur Metin Bey, hakkımızda konuşarak belki odaya zarar verdiğinin farkında değilsin artık sus da biz de işimize bakalım."
[16:15, 04.11.2022] CEVAHİR TOPALOĞLU RİZE: makine Mühendisleri Odası Rize İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Başdemirci paylaştı facesinde

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber