banner238

DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ ARTIK DAHA GÜÇLÜ!

Vatandaşların daha etkili ve nitelikli danışmanlık hizmet alabilmeleri amacıyla Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Sosyal Refahın Arttırılması temasıyla hibe duyurusuna çıktığı 2023 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Trabzon Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün “Bireysel Danışmanlık Hizmeti Alan Vatandaşların Psikolojik İyilik Halinin Korunması ve Geliştirilmesi Projesi” ile yaptığı başvuru uygulama hakkı kazanmıştır.

Söz konusu proje kapsamında Trabzon Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görev yapan psikolog, psikolojik danışman ve sosyal çalışmacı ünvanına sahip 20 personel, alanında uzman ve ulusal çapta çalışmalar yürüten Doç. Dr. Itır TARI CÖMERT tarafından 8 günlük bilişsel davranışçı terapi eğitimi verilmiştir.

Eğitimi başarıyla tamamlayan personeller kuruluşlara danışmanlık almak üzere başvuru yapan vatandaşların psikolojik sorunlarına ve taleplerine cevap verecektir.

Projenin başarıyla uygulanması sonrasında Trabzon Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seha SAĞLAM yaptığı açıklamada “projemizin uygulanmasında katkı sağlayan başta Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.

Önümüzdeki süreçte uygulanan projenin de vereceği güçle birlikte artık vatandaşlarımıza daha etkili danışmanlık hizmeti verecek olmanın mutluluğu içindeyim.

Psikolojik olarak destek almak isteyen, normal hayatın akışı içerisinde sorunlar yaşayan ve çözüm için danışacak birini arayan kadın, engelli, çocuk veya yaşlı demeden tüm vatandaşlarımızı İl Müdürlüğümüze veya sosyal hizmet merkezlerimize başvuru yapmaya davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber