banner237
banner238

DOKKAF’ın Altın Sponsoru KTÜ Koru Otel oldu…

Ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren kurumsal firmaların katılım sağladığı fuara, KTÜ’nün turizm markası Koru Otel, “Altın Sponsor” olarak katıldı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Avrasya Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi’nin paydaş olarak yer aldığı kariyer fuarına öğrenciler ve mezunlar oldukça yoğun ilgi gösterdi.

KTÜ Koru Otel Genel Müdürü Öğr.Gör.Yakup Heyal yaptığı değerlendirmede; üniversitelerimizin ülkemizin her bölgesinden sahip olduğu öğrencileri tarafından, yerel kültürümüzün tanıtımı için hazırlanan fıkralara konu olan “Temel ile Fadime” hatıra fotoğraf köşesinin ve Koru Otel standının yoğun ilgi gördüğünü, standı ziyaret eden öğrencilere çeşitli hediye ve ikramlar verildiğini belirtti.

Üniversitelerimizin mezun ve öğrencilerinin kurumsal firmalar ile buluşması, iş imkânı ve mesleki staj imkânları hakkında firma yetkililerinden doğrudan bilgiler alabilmelerinin kariyer planlamaları için önemli bir fırsat olduğuna değinen Heyal şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bölgemizde özellikle yaz sezonunda artan turizm hareketliliği nedeniyle yerli/yabancı turist fark etmeksizin, konaklama ve yiyecek-içecek hizmetleri alanında müşteri memnuniyetini sağlamanın temelinde nitelikli insan kaynağı çok önemli.”

Heyal ayrıca bölgemizdeki otel ve restoranların yaz sezonunda kalifiye personel temininde zorluklar yaşandığını, turizm sektörüne katkı sağlamak üzere iki eğitim kurumuyla işbirliği protokolü yapıldığına da vurgu yaparak şu görüşlere yer verdi:

“Üniversitemizin turizm markası Koru Otel olarak Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı öncülüğünde, turizm sektörüne katkı sağlamak üzere iki eğitim kurumuyla işbirliği protokolü imzaladık. Bu protokoller kapsamında her yaz 40 öğrenciye staj imkânı sunulacak. KTÜ Maçka Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü ön lisans öğrencileri ile Akçaabat Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/Turizm Meslek Lisesi öğrencilerinin uygulama dersleri, mesleki staj, seminer, söyleşi vb. etkinliklerle sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını sağlamak misyonuyla çalışyoruz. Ülkemize ve bölgemize hizmet verecek turizm öğrencilerinin mesleki gelişimlerine doğrudan katkı sunmayı hedefliyoruz. DOKKAF’24 Kariyer Fuarının Koru Otel ve standımızı ziyaret eden öğrencilerimiz için oldukça verimli ve güzel geçtiğini söyleyebilirim. Emeği geçen başta KTÜ Rektörümüz olmak üzere organizasyon ekibine, tüm sponsor ve katılımcı firmalara, akademisyen ve öğrencilere yoğun ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber