banner128
banner238

Hemşeri Dernekleri Trabzon’da Konaklama Tesisi istiyor…

Toplantıya Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Mürteza Eroğlu, Bayburtlular Derneği Başkanı Saadettin Okay, Giresunlular Derneği başkanı Cemil Alpaslan ve Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi ile birlikte dernek yöneticileri katılım yaparak taleplerini ve sorunlarını dile getirdiler. Başkan ve yöneticiler belediye başkanlarına teşekkür ederek bu tür toplantıların daha sık aralıklarla yapılmasını dile getirdiler.

Trabzon’daki hemşeri dernekleri buluşması toplantısında konuşan Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi önemli bir sorunu gündeme taşıyarak destek istedi. Trabzon’da Gümüşhane, Bayburt, Rize, Giresun ile birlikte Ağrı’dan gelip yerleşik hayat yaşayan binlerce vatandaş olduğuna dikkat çeken Külekçi “Komşu illerimiz başta olmak üzere yurdumuzun farklı yerlerinden Trabzon’a şifa bulmak için gelen özellikle uzun süreli tedavi olmak zorunda kalan hasta yakınlarının konaklama sorununu çözmek için bütün hemşeri derneklerinin ortak kullanacağı konaklama tesisinin yapılmasını istiyoruz. Gelen vatandaşlarımız burada huzur içinde ücretsiz yatabilsin bir tas çorba içebilsin. Hastane kapılarında koridorlarda araçların içinde vatandaşlarımız yatmakta. Büyük zorluklar yaşanıyor. Bu tesis çok büyük bir kazanç olur” dedi.

Bu talebe diğer dernek başkanları da tam destek verirken, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da tesis için gerekli çalışmalara başlanacağını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol