banner128

İL BAŞKANI ÖZÇELİK “İSKÂNSIZ KONUTLARA DÜZENLEME, FATURANIZ DÜŞECEK!”

Başkan Özçelik açıklamasında, “1 Temmuz 2022 tarihinde TBMM`nde 7417 nolu torba yasa ile kabul edildi. Yasanın 39.Maddesiyle imar kanunun geçici 11. Maddesinde yapılan değişiklikle, şimdiye kadar elektrik ve su abonesi alma kolaylığı getirildi.1 Temmuz 2022 tarihinden önce yapılmış ve yapı ruhsatı almamış şantiye elektriği kullanan bina sahiplerinin elektrik ve su aboneliğinin önü açılmıştır” dedi.

İskân Alınmayan Yapılarda Şantiye Farkı Olmayacak!
BBP Rize İl başkanı Ensar Özçelik, “Günümüzde müteahhitler konutu satıyorlar fakat iskân olmadığı için elektrik ve su aboneliği şantiyeden kullanılıyordu. Konut sahipleri sürekli müteahhit sıkıştırıyorlardı. Abonelik affı ile bu sorun ortadan kaldırıldı.
Kesinlikle İmar Affı Ve İmar Barışı Değildir! Çeşitli nedenlerle ruhsat alamayan binalar için daha önce çıkarılan imar barışının ardından birçok yapı sahibi elektrik almış ve abone olmuştu. Ruhsatsız Yapıya Elektrik Almak İçin Gerekli Evraklar Tapu belgesi, Adres beyanı, Kimlik fotokopisi ve ruhsat veya ruhsat yerine geçer belge (ruhsat yerine geçer belge inşaat bitim tarihi 31.12.2021 tarihinden önce olan emlak beyanı belediyeden, inşaat bitim tarihinin 31.12.2021 tarihinden önce olduğunu bildirir belge belediyeden, üniversitelerin inşaat bölümünden alınacak bina tespit raporu” dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220