banner238

JEPUBLİC GİYEN MİTOLOJİK KAHRAMANLAR RİZE ŞİMAL AVM’DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI 

Haber:Dilek ONAY CAN 

Büyük beğeni alan “Jepublic Giyen mitolojik kahramanlar  adlı tablolar  Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm öğrencileri Deniz Engin & Kağan Sağdıç tarafından  atık kumaşlardan yapılarak 1 ay sürede tamamlandı. Levi’s, Calvin Klein, Timberland, Tommy Hilfiger gibi markaların Türkiye distribütörlüğünü yapan ayrıca kendi  adıyla da markası bulunan JEPUBLIC Firması için özel olarak tasarlanan “Jepublic Giyen mitolojik kahramanlar  adlı tablolar Rize Şimal AVM’de sergilendi.

Proje tasarımını 18 Mart Çanakkale Üniversitesi Güzel Sanatlar,moda tasarım  ögrencisi  Kağan Sagdic’in yaptığı,Proje uygulamasını Kağan Sağdiç,Buğra Yılmaz,Bayram Dalkılıç ve Ceyda Uludağ’ın üstlendiği Proje koordinatörleri Çanakkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Öğretim üyesi  Dr.  Berna İleri ve Kağan Sağdiç,proje görsel danışmanı Dr.Mert Yavaşca,İletişim Koordinatörü   Oğuz Ünal ,proje hikayesini Dr.Ögr Üyesi  Berna İleri’nin yaptığı kumaş parcalarından oluşan ileri dönüsüm sergisi Rize Şimal AVM’de Rizeliler’in begenisine sunuldu.

Erkek giyim markası olan jepaclik  doğaya,insanlara,hayvanlara zarar vermeyen  geri dönüşümü olan bir marka.Çanakkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Moda tasarım bölümü ögrencileri  giyim tekstil ürünlerini kullanarak sanata dönüstürdü.Bu ürünler Jepablik magazalarında farklı markalar olarak kadın,erkek giyimi olarak satılmakta.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber