banner128

KADİR KASAP AK PARTİDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU.

Trabzon’un siyasi hafızalarından birisi olan işadamı Kadir KASAP Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara 2. Bölgeden Milletvekili aday adayı oldu.

Siyasi hayatına 1978 yılında Necmettin Erbakan’la Avrupa’da “Milli Görüş Teşkilatı”nın kuruluşunda yer alarak başlayan, daha sonra 90’lı yıllarda Refah Partisi içinde aktif olarak görev alan ve 1994-1996 Refah Partisi Trabzon İl Başkan Yardımcılığı ve Refah Partisi Akçaabat İlçe Başkanı olarak siyasi yaşamına devam ederken Refah Partisinin zorla kapatılış sürecini acı içinde yaşayan ve olup bitenleri ıstırapla izleyen şimdi ise Ankara’da siyasetin merkezinde olup bitenleri takip eden içimizden biri Akçaabat’ın evladı Kadir Kasap Ankara 2. Bölge Ak Parti Milletvekili Aday Adayı oldu.

Telefonla ulaşarak görüşlerini aldığımız Kadir Kasap, neden milletvekili aday adayı olduğunu şu şekilde açıkladı.

Bölgesinde Lider Türkiye İçin, ülkemizin içinden geçtiği şu zor zamanlarda aktif siyasette yeniden görev almak, ülke insanının refah ve huzuruna katkı sağlamak için Trabzon’da yarım kalan projelerimizi Ankara’dan hayata geçirmek ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la omuz omuza çalışmak için aday oldum.

Bu süreçte Trabzonlu hemşerilerimizin teveccühlerini destek ve dualarını bekliyorum, kıymetli hemşerilerimize saygı ve selamlarımı iletiyorum dedi.

Kadir Kasap, Akçaabat’taki önemli projelerden biri olan Haçkalı Baba Devlet Hastanesinin yerinin Karayollarından alınmasında, 1994-1996 yıllarında Refah Partisi İl Başkan Yardımcılığı görevinde iken TBBM tarihinde ilk defa bakanlar Kurulunu Ankara’nın dışında Trabzon’da toplayarak Karadeniz Bölgesinin kalkınması için, “Güney Çevre Yolu” projesi, “Yayla Turizmini Canlandırma Projesi”, “Tarım ve Hayvancılıkta Öncü Projeler” Beşikdüzü Of arası sahil kesiminde Hollanda tipi Seracılık Projeleri, “Ağır Sanayi Hamlesi” gibi bir takım hayati değeri olan projeleri sunmuş ve devletin dikkatini Trabzon ve Karadeniz’e çekmeyi başarmış bir kişidir. Bakanlar kurulu toplantısından bir gün sonra zamanın Bayındırlık Bakanı Cevat Ayhan’a Trabzon üzerinde bir Helikopter turu yaptırmış ve Güney Çevre Yolunun güzergâhlarını tespit ettirmiştir. Tüneller, viyadükler açılsın ve sahilden dağlara kadar 100 -150 metre genişliğinde caddeler oluşturalım yeni bir Trabzon inşa edelim diyerek Çevre Yolu’nun Trabzon için hayati değeri olduğunu 1996 yılında masaya koymuş ve yapılmasını talep etmiştir.

Haber Vesile Tekmen

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220