KIZLAR MANASTIRI’NDA AÇILAN SERGİ BEĞENİ TOPLADI

Trabzon’da 11 ülkeden 52 sanatçının katılımıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “4. Art Trabzon Uluslararası Sanat Buluşması” bir haftalık performansın ardından Kızlar Manastırı’nda açılan resim sergisiyle sona erdi. Sergiye Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Erhan Nadir, Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Raif Kalyoncu, Sanatevi Başkanı Adnan Taç ve çok sayıda sanatsever katıldı.

KORUNAN RENK SİZLERSİNİZ
Sanatçıların bir hafta boyunca Kahramanmaraş Caddesi, Uzun Sokak ve Zağnos Vadisi’ndeki canlı performansları ile Sahilde sergiledikleri atık performansı büyük beğeni topladı. Resim sergisi açılışında konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, “Önünde saygıyla eğildiğimiz muhterem sanatçılarımız, muhterem katılımcılar Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu ve şahsım adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. Renklerini koruyarak gelişen şehirde korunan renk sizlersiniz. Bu renkler ne kadar belirgin olursa o kadar sağlıklı korunacaktır. Büyükşehir Belediyesi ve Hükümet olarak bu mekânın hizmete sunulmuş olması sanata verdiğimiz değeri ortaya koymaktadır. Yeter mi? Yetmez. Sanatçılarımızı dinleyince geç kaldığımızı anladık” dedi.

SANAT ALANINDA ÖN PLANA ÇIKMALIYIZ
Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak sanatın ve sanatçının emrinde olmaya devam edeceklerini de belirten Başkan Vekili Ataman, “Burada sadece resimle değil karikatürle, sanatın diğer dallarıyla ve şiirle de ön plana çıkmalıyız. Şunu keyifle söyleyebilirim ki Trabzon’daki renklerimiz adına arz etmek isterim Trabzon nüfusu itibarıyla en fazla sanatçının bulunduğu kenttir. Bu güzel şehrin bir parçası olmaktan, onu temsil ediyor olmaktan büyük bir haz duyuyorum. Tekrar emeği geçenlere, burada bizim renklerimizi koruyup renklerimize katkıda bulunan siz değerli ülkelerin sanat elçilerine şehrimiz adına saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

ÇOK SAYIDA SANATÇI YETİŞTİ
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ise “Bugün burada tarih şehrinde 4. Uluslararası Sanat Buluşması’na Trabzon Büyükşehir Belediyemiz ev sahipliği yapıyor. Bu anlamda her şeyin en güzeline layık olan bu şehirde sanata, sanatçıya sahip çıkmak adına da böyle uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için Büyükşehir Belediyemize ben özellikle teşekkür ediyorum. Bugün yine 10’un üzerinde ülkeden 50’nin üzerinde sanatçımızın katıldığı böyle organizasyonlar, ayrı bir değer ve anlam ifade ediyor. Çünkü bu topraklar bu hoşgörü ikliminin 100 yıllardır vermiş olduğu mesajlarla bu Anadolu toprakları birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, bu topraklar birçok sanatçıyı sanatseveri yetiştirmiştir. Bu şehirde düzenlenen etkinliklerin ülkemize büyük katma değerleri oluyor. Bu konuda Trabzon Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum” dedi.

AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ
Konuşmaların ardından Vali Ustaoğlu, Başkan Vekili Ataman ve davetliler tarafından açılış kurdelesi kesildi. Sergide yer alan 50 adet resim, davetlilerden tam not aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber