banner237
banner238

KTÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Beyaz Önlük Giyme Töreni Düzenledi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 1. Dönem öğrencileri için Beyaz Önlük Giyme Töreni yapıldı.
Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akif Cinel, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahittin Kahveci, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç Dr. Arzu Erden ile akademik, idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Sağlık profesyonelleri arasında temizlik, güvenilirlik, profesyonellik ve hasta güveni gibi değerleri temsil eden Beyaz Önlüğün simgesel olarak giyildiği bu seremonik törende; KTÜ’nün ilk fizyoterapist adayları, mesleki sorumluluklarını, etik değerleri, hasta güvenini temsil eden bir taahhütte bulunarak kariyerlerinde sağlık profesyoneli kimliğine geçişin ilk adımını atmış oldu.
KTÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Akif Cinel, kazandıkları bölüm sebebiyle öğrencileri ve onların bugünlere gelmesinde emeği olan aileleri ile öğretmenlerini tebrik etti. Sağlık alanının önemini vurgulayarak öğrencilere mesleğe dair önerilerde bulundu.
Törende öğrencilere hitap eden Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahittin Kahveci, “Bu beyaz önlük sadece bir giysi değil, aynı zamanda sizin mesleki kimliğinizin bir parçasıdır. Güvenilirlik, sorumluluk ve saygınlık bu önlüğün bir parçasıdır” dedi.
Bölüm başkanı Doç. Dr. Arzu Erden ise öğrencilere sağlık ekibi içerisinde önemli bir mesleğin adayı olduklarını vurgulayarak giydikleri bu beyaz önlüğün onlara başarı ve verimli bir süreç getirmesi temennisinde bulundu. 
Tören, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 1. Dönem öğrencilerine hocaları tarafından Beyaz Önlüklerin giydirilmesinin ardından fotoğraf çekimi ile sona erdi.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber