banner237
banner238

Ortahisar’da Öğretmenlerin Şiir Dinletisi Büyük Beğeni Topladı

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'ndeki dinletide, farklı branşlarda görev yapan 20 öğretmen yer aldığı şiir diletişine Trabzon Bölge Adliyesi 3. Ceza Dairesi Başkanı Fatih Aksoy, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş, Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Beraat Şahin, Erdoğan Karakaş, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Öğretmenler, Attila İlhan, Yahya Kemal Bayatlı, Sezai Karakoç, Orhan Veli Kanık, Gülten Akın ve Cahit Sıtkı Tarancı gibi şairlerin bestelenen şiirlerini seslendirdi.

Şef Vecdi Bülent Çifçi yönetiminde şairlerin "Ah İstanbul", "Gençlik böyledir işte", "Ayrılıklar da sevdaya dahil", "Köşe", "Sevda üstüne" gibi birbirinden güzel eserleri öğretmenler tarafından beğeniye sunuldu.

Öğretmenlerin yanı sıra vatandaşlar da şiir dinletisine büyük ilgi gösterdi.

Programın sona ermesi ile Trabzon Bölge Adliyesi 3. Ceza Dairesi Başkanı Fatih Aksoy, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve şube müdürleri tarafından öğretmenler plaketle ödüllendirildi.

Bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber