banner128
banner238

OVİT TÜNELİ YOLU UNUTULDU

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Rize-Erzurum karayolu üzerindeki önemli dağ geçitlerinden olan 2640 m rakımlı Ovit Dağını 12 ay geçen Tünelin yolu 5 yıldır yapılmadı. Yolun yapılmayışına yöre halkı tepki gösterdi.

2018 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından trafiğe açılan Ovit Tüneline İkizdere’den çıkan yol 5 yıldır unutulmuş durumda.20 km uzunluğundaki İkizdere-Sivrikaya arasının 2018 yılından sonra unutulduğunu ve hiçbir çalışmanın başlamamasını eleştiren eski İl Genel Meclis Üyesi hasan Kansızoğlu’’ Erdoğan 6 yılda tamamlanan14 bin metrelik Ovit Tünelini hizmete açtı ama tünele çıkan 20 km lik yol halen yok. Rize tarafından yol yok Erzurum tarafı 2 gidiş 2 geliş duble yol olarak tamamen bitmiş. Demek ki Erzurum Karayolları Bölge Müdürlüğü çalışmış Trabzon 10.Karayolları Bölge Müdürlüğü çalışmamış.

AKP adaylarının yoldan haberleri yok

AKP Rize İl Başkanı Hikmet Ayar Ovit tüneli yapıldı diyor, adaylar da her fırsatta Ovit Tünelinin yapıldığından bahsediyor ama yolunun olmadığını kimse niye söylemiyor. Yolun yapılması için niye sesleri çıkmıyor. Ovit Tüneline çıkan yol niye yapılmadı. Eski yol trafiğe geçiş vermiyor. Dar ve virajlı olan eski yolda ağır vasıtalar ve otobüsler gidemiyor.

Atanmış Ulaştırma Bakanı yolu unuttu

Atanmış Ulaştırma Bakanları tünelin yolunu unuttu. Ovit Tüneli yapıldıktan sonra başlanan Zigana Tüneli tamamen tamamlanarak hizmete girmiş ama Ovit Tüneli yok. Ovit Tüneli niye unutuldu. Yolun yapılması için kim bekleniyor. Cumhurbaşkanımız sizlere sesleniyoruz. Ovit Yolu sizlerin emrini bekliyor.2018 den bu yana unutulan yolun yapılmasını istiyoruz’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol