banner237
banner238

TAHSİN BAYRAMOĞLU’’ KIRIK- DALLIKAVAK NİYE GECİKİYOR’’

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-Doğu Karadeniz Bölgesini Doğu Anadolu’ya bağlayan en güvenlikli karayolu olan Rize-Erzurum karayolunda 10 yılı aşkındır devam eden KIRIK ve DALLIKAVAK Tünellerinin delinmemesi bölgede tepki çekiyor.

Rize-Erzurum karayolunun 12 ay ulaşıma açık olması ve çığ tehlikesi olmaksızın seyahat edilmesi için 2012 yılında delinmeye başlanan 7200 metre uzunluğundaki Kırık ile 3100 metre uzunluğundaki Dallıkavak Tünellerinin çok geciktiğini söyleyen Erzurum eski İl Genel Meclis Üyesi Tahsin Bayramoğlu’’ Bu tüneller trafiğe açılmadığı sürece Türkiye’nin en büyük tünellerinin ikincisi olan 14300 metrelik Ovit Tünelinin bir önemi yoktur.

10 yıl oldu delme gerçekleşmedi

Bu yol bölgenin en önemli Karayoludur.Ovit Tüneli 6 yılda delindi ve 2018 de trafiğe açıldı. Bunun yanında 2012 yılında delinmeye başlanan Erzurum sınırlarındaki Kırık ve Dallıkavak Tünelleri 10 yılı geçti halen delinemedi. Yapıcı firmalar hep bozuk zeminden bahsediyor. Olabilir zemin belki bozuktur ama 7200 metre ile 3100 metrelik tüneller bugüne kadar çoktan delinmeliydi. Bugün söylenenler 2024 yılında delme işlemlerinin tamamlanmasını istiyoruz. Tünellerin tamamlanmasıyla Erzurum Rize hem zamandan hem mesafeden kazanacak. Doğu Anadolu’nun merkezi Erzurum Karadeniz’e ulaşmak olacaktır’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber