banner237

Trabzon İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2023 yılı 1. Dönem Olağan Toplantısı Yapıldı

Trabzon Çalışma ve Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğünün sekretaryasını yürüttüğü toplantıya Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU’nun yanı sıra; Trabzon Milli Eğitim İl Müdürü Yardımcısı Evren Görmüş, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Hasan Çebi BAL ile kurul üyeleri ve iş insanları katıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim politikaları kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların detaylı bir şekilde değerlendirildiği toplantıda; Yürütme Kurulu, Denetim Kurulu ve Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün yaptığı ve yapılmasının planlandığı çalışmalar değerlendirildi. Ayrıca toplantıda turizm alandaki gelişmeler, istihdam ve il genelinde uygulanan mesleki eğitim politikaları da görüşüldü.

Toplantıda, İstihdam ve Mesleki Eğitime yönelik Trabzon Çalışma ve İl Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalara yönelik bilgiler veren İl Müdür Yardımcısı Servet KABA; 2022 yılında 14 bin 306 kişinin kurum aracılığıyla istihdam edildiğini bu bağlamda da 2021 yılına oranla işe yerleştirmede yüzde 13,8 olarak kayda değer bir artışın olduğunu belirtti. Ayrıca hâlihazırda iş arayan bireylerin başvurabileceği çok sayıda açık iş talebi olduğuna değinildi. Bunun yanı sıra İŞKUR İl Müdürlüğü olarak bu süreçte özel sektörde faaliyet gösteren 7 bin 514 işyerine ziyaret gerçekleştirildiği, 28 bin 979 kişiye bireysel danışmanlık hizmetleri kapsamında hizmeti sunulduğu, 785 kişiye ise İş Kulübü faaliyetleri kapsamında iş arama becerileri eğitimi verildiğine değinildi. Bunun yanı sıra 860 kişiye ise Toplum Yararına Program (TYP) düzenlendiği, Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında ise bin yüz 79 kişiye İşbaşı Eğitim Programı (İEP) ve Mesleki Eğitim Kursu düzenlendiğini kaydetti.

Toplantı İl genelinde gerçekleştirilen istihdam etkinlikleri ile mesleki eğitim uygulamalarıyla ilgili önerilerin değerlendirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber