banner128

Trabzon Muhtarlar Federasyonu 2. Olağan Genel Kurulu

Trabzon Muhtarlar Federasyonu 2. Olağan Genel Kurulu Trabzon Hamamiade  kültür Salonunda yapıldı. Kurucu Başkan Bekir Aktürk’ün başkanlığında tek liste ile gidilen Genel Kurulun, Divan Başkanlığını Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz yaptı.  Genel Kurula  Trabzon Miletvekillerinden  Ayşe sulaköseoğlu ve  chp  miletvekili haluk Pekşen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Araklı Belediye  başkanı Recep Çebi, Ortahisar kaymakamı Numan  hatipoğlu Trabzon Muhtarlarfederasyonu Bekir  aktürk , Güneydoğumuhtalar federasyonu başkanı Hatip şeran ve  çok  ile muhtarlar katıldı.    

YOLA DEVAM ETME GEREĞİ DUYDUK Genel Kurulda konuşan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk, “Amacımız ne, ne yapmak? Önce birlik, birlik olmadan dirlik olmuyor. Onun için hele hele Trabzon çok hassas bir il. Türkiye’mizin mozağı Trabzon. Trabzonlu olmak biraz daha özverili olmamız gerektiğini bizlere gösteriyor. 2012 yılında Konfederasyona girdim. , güneydoğu Anadolu Muhtarlar Federasyonunun Genel Kurulunda şunu dedim. “Barışa ihtiyacımız yok” Neden Barışa ihtiyacımız yok, çünkü biz barışı yaşıyoruz.  2012 yılında sizlerin adına yola çıktığımda Trabzon’dan başka hiçbir ilde muhtar tanımıyordum. Ama şuan da Türkiye’nin 81 ilinde diyaloğumuz olan muhtar arkadaşlarımız var. Federasyon kurma birlikte olmanın birlikten huzur, barış her şeyin doğacak olduğunu oralara gittim gördüm. Ama sizlerin adına gördüm. Şuan Mardin’de, Diyarbakır’da Van’da evimiz arkadaşımız var. Gidip görmediğin, elini tutmadığın sohbet etmediğin insanı anlayamazsın. Biz onlara hangi gözle bakıyorsak, onlarda bizlere aynı gözle bakıyor. Halbuki bir birimizden farkımız yok. Bu diyalog devam ediyor” dedi. Ayrıca  Trabzon      bÜYÜKŞEHİR  OLDUKTAN  SONRA  GREK  İLÇE BELEDİYELERİNDEN  gerek merkez  belediyeden  Muhtarlarımıza    Toplu  taşıma cretsiz kartı  çıkarılması istedik.    takip de edeceğiz dedi.

TÜRKİYE’NİN 81 VİLAYETİNDE ÖRGÜTLENMİŞ YAPI Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ise, “Karadeniz’in babası Trabzon demiştim. Bazı arkadaşlarımız kızdı. Onlar kızmaya devam etsinler. Ben yine devam edeceğim. Karadeniz’in babası Trabzon.  Güneydoğu’da Diyarbakır ise Karadeniz’de de Trabzon. Bunun başka alternatifi yok.  Türkiye’nin 81 ilinde örgütlenmiş bulunmaktayız. Uzun bir süreçten geliyoruz. Ben şahsım yönetim kurulu ile birlikte bir çok km’yi kat ederek 230 dernekle devam ediyoruz. Biz ilçelerde 450 dernek var. O sayıya ulaşmak zorundayız. İsteklerimiz ortak. Hiç bireysel isteğimiz yok. Aynı demokrasi içerisinde temel taş olduğumuzu, bu temel taş içerisinde halk ile devlet arasında ilişkiyi kuran kılcal damarlar olduğumuz asla unutulmamalı” dedi.

TRABZON BÜYÜKŞEHİR  BELEDİYE BAŞAKNI ORHANFEVZİ GÜMRÜKÇOĞLU DA  YOL  SU  HİZMETLERİNDE  692 MUHTARIMIZA  HİZMET VERİYORUZ.

Trabonun  85  mahhalesideiçinde olmak üzere  692mahhalesine hizmetveriyoruz.Die Hizmetlerl birlikte Sizn  Türkiye  Cumhuriyetin cumhurbaşkanıolarak    yapılan destekleri unutmayacağınza  emninim.Trabzon Büyükşehir  belediyesiolduktan  sonra    Bünyemizde  muhtarlara daha  iyihizmet verebilmek için  Muhtarlardaire  başkanlığı kurduk. Beraberinde  692  mahallleyi  tek tek  ziyaret ederek  muhtarlarımızdan    istek ve  taleplerini aldık.  Karakaya  su havzasına  8 trilyonluk  yatırım  gerçekleşmiş.Mevcut yolların dışında    470.bin ton daha    asfalt  sizlerin mahhalelerine    tahsis  edilmiş. .Tek  bayrak  etrafında    birleşmisiz.  Sizleriçok sviyorum. heraman  hizmetinideyiz  dedi.

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Trabzon Muhtarlar Federasyonu'nun 2. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. 

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE KAST EDİYOR

Emperyal güçlerin Türkiye'nin birlik ve beraberliğine kast ettiğini kaydeden Başkan Genç, bunun en son örneğinin 15 Temmuz'da yaşandığını belirterek, " Ortahisar Belediye başkanı olarak 04/04/2014 tarihinde vazifeye başladığım andan itibaren bütün muhtarlarımızı her zaman mesai arkadaşım olarak gördüm. Bütün ilçelerden ve Gümüşhane'den gelen muhtarlarımız var. Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hatip Şaran'a da hoşgeldiniz diyorum. Biraz önce hem Bekir Başkan hem de Federasyon Başkanımız Hüseyin Bey çok güzel muhtarlarımızın ülkemizin birlik ve beraberliğine kattığı emeği, mesaiyi çok güzel veciz ifadelerle paylaştılar. Her iki konuşmacıya da bu manada yürekten katılıyorum. Gerçekten, 780 bin km'lik bir alanda Türkiye Cumhuriyeti olarak kurulduğumuz andan itibaren hala gözü bu topraklarda olanlar emperyal düşüncelere sahip olanların birliğimize, beraberliğimize çeşitli şekillerde kast ettiği malum. Güncel olarak bu malum. Ama şükür ki bu politikaların karşısında dimdik durduk. Bunda muhtarlarımızın çok büyük katkısı var. Son olarak 15 Temmuz'da da bir ve beraber olarak durduk. Bu manada katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Biz bu güçlere karşı içerde, dışarıda mücadele ederken diğer yandan da belediye olarak güzel Mardin'imizin güzel Kızıltepe'siyle güzel bir kardeşlik hukuku geliştirdik. Kızıltepe'ye Trabzon'dan 8.5 ton hamsi götürerek  burada Hamsi Festivali gerçekleştirdik. Niye bir taraftan devletimiz bir taraftan bu güvenlik politikasını sürdürürken, hainlere göz açtırmazken diğer taraftan da birlik ve beraberlik adına Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında yaşama arzusunu, iradesini gösteren oradaki kökeni Kürt, Arap olan kardeşlerimizle kardeşlik hukukunu pekiştirelim istedik. Bölücü terör örgütüyle beraber hareket eden maalesef o siyasi partinin %92 oy aldığı Kızıltepe meydanında 25 bin kişi topladık. Ve Mardin Milletvekilimiz sayın Orhan Miroğlu'nun dediği gibi "Mardin'e önce hamsiyi öğrettik, sonra beraber yedik". Onların da hamis adından bir yemeği var. Biz de hamis yedik ve çok güzel şekilde ağırlandık. Bu örnekleri geliştirmemiz lazım. Türk-Kürt, Alevi-Sünni ayrımı yaparak bizi bölmek istiyor. Maalesef, Batı medeniyeti insanlığa ait değerleri yaşatma konusunda iflas etmiştir. "diye konuştu. 

MUHTARLIK BİNALARINI HİZMETE AÇTIK

Muhtarların daha iyi şartlarda hizmet etmesi için 9 adet muhtarlık binasını hizmete açtıklarını ve 12 adet muhtarlık binasının da yapım aşamasında olduğunu belirten Başkan Genç, "Bizim 85 muhtarımız var. Çarşıbaşı ve Beşikdüzü'nde kadın muhtarlarımız var. Bunların sayısının artmasını istiyoruz. muhtarlarımızı teknolojiyle buluşturalım istiyoruz. Şu ana kadar 50 adet bilgisayarı muhtarlarımıza verdik. Talep ne kadar idiyse bunu karşıladık. Muhtarlarımızın maaşı asgari ücret seviyesine yükseldi. Elektrik, su, telefon gibi faturalarını ödüyoruz. Belediyemiz 9 tane muhtarlık ofisi yaptık, 12 tane daha yapacağız ki güzel mekanlarda hizmet verebilsinler diye... Muhtarlarla 16 kez toplantı yapan belediye başkanı olarak herhalde katılımcı belediyecilik anlayışını en güzel şekilde yerine getirdiğimizi ifade etsek doğru söylemiş oluruz. Hep beraber, topyekün bu topraklara hizmet etmeye gayret edeceğiz." dedi. 

AKTÜRK'E BAŞARILAR DİLEDİ

Konuşmasının son bölümünde Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanlığına adaylığını açıklayan Bekir Aktürk'ü güçlü bir şekilde destekleyeceğini belirten Başkan Genç, "Muhtarlar Konfederasyonu Başkanlığına aday olarak ilan edilip eylül ayında seçilmesini arzu ettiğimiz Bekir Aktürk başkanımıza da yürekten tebriklerimi iletiyorum. Sonuna kadar en güçlü destekle arkasında olacağımızı belirtmek istiyorum. Genel kurulumuz bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum." diye konuştu.   

Trabzon Muhtarlar Federasyonu 2. Olağan Genel Kurulu'na, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Ortahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Selami Durmuş, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hatip Şaran ile çok sayıda muhtar katıldı. 

  YÖNETİM KURULU ŞU ŞEKİLDE  OLUŞTU 

BekirAktürk başkan, ahmet  Varol ensar  ayaz , Gürbüz demir , gökhan gençtürk ,ibrahim Solak , Mehmet Kaya ,  Mustafa  Türütoğlu, Mustafa  Kurt, Mustafa  Kaya , Muhiddin Eyüpoğlu, Neşat Aydıni  Ömer  hotaman , Raif Gürsoy ,  Turgut alemdar

  Denetim kurulu  Muhammmet altuntaş, hasan babauşscu, saim kantarcı, ayhan kalkan, kadir çakır, Yadigar peken, necati ergün, ismail Doğanay, Bilkay aksoy,  hasan bülbüloğlu 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220