Vali Ustaoğlu Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

Okul Müdürü Zekeriya Abanozoğlu, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılanan Vali Ustaoğlu’na İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu eşlik etti.

Okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen Vali İsmail Ustaoğlu, başarıya giden yolda önemli tavsiyeler verdi.

Başarıya giden yolun inanmaktan geçtiğini söyleyen Vali Ustaoğlu, “ Hepiniz artık üniversiteye adım atma noktasına gelmiş öğrencilersiniz. İleride yapmak istediğiniz meslekle ilgili hedefleriniz var. Hayallerinizi gerçekleştirebilmek adına yakın süreçte gireceğiniz sınavlarınız olacak. Ben sizlerin bu sınavlarda muvaffak olacağınıza inanıyorum, sizlerde inanın. Benim de tecrübelerimden öğrendiğim en önemli şey; başarıya giden yolun inanmaktan geçtiğidir.” dedi.

Başarılı olmak için başarıya olan inancın yanı sıra hedef koymanın da çok önemli olduğunu belirten Vali Ustaoğlu, “Bunun için kendinize önce hedef koyacaksınız. Sonra bu hedefe ulaşacağınıza inanacaksınız, bununla ilgili hayaller kuracaksınız. Hangi okula gitmek istiyorsanız buna inanarak ve hayal ederek çalışacaksınız. Eğer bunları yaparsanız başarılı olursunuz.” diye konuştu.

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Vali Ustaoğlu, öğretmenlerle değerlendirmelerde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber