YAĞMURU TAŞTIĞI YERDE DEĞİL, DÜŞTÜĞÜ YERDE TUTACAĞIZ GİRESUN PİRAZİZ SEL KAPANI İNŞAATINDA SONA DOĞRU…

Giresun ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde ve taşkın risklerinin azaltılmasında önemli rol oynamaktadır.

Giresun Piraziz Sel Kapanı inşaatında sona yaklaşıldığını ifade eden DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi AKCA, “DSİ olarak, yağmuru taştığı yerde değil, düştüğü yerde kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda ülkemizin en çok yağış alan illerinden biri olan Giresun ilimizin Piraziz İlçesinde bir sel kapanı inşa ediyoruz. Yukarı havzada olası taşkınlar öncesi tedbir almak amacıyla inşa ettiğimiz bu sel kapanının gövde yüksekliği, 20 metredir” dedi.

Genel Müdür Akca, “Beton ağırlık gövde tipindeki Piraziz Sel Kapanı inşaatında % 90 fiziki gerçekleşme sağladık. Söz konusu işimizi tamamladığımızda Piraziz İlçe merkezinden geçen Abdal Deresi’nde taşkın risklerini minimize etmiş ve böylelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamış olacağız. Piraziz Sel Kapanı inşaatını yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber