Özbekistan Heyeti’nden Trabzon Arsin OSB’ye Ziyaret

Heyeti, Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Sakarya, Başkan Vekili Ali Baştürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Küçükarslan, Cengiz Sözen, Bölge Müdürü Hakkı Yazıcı ve Bölge Sanayicileri karşıladı.

Ziyaret sıranda ilk söz alan Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Sakarya ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Organize Sanayi Bölgesi hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu. Sakarya “Bu ziyaretten sonra temenni ediyorum ki Özbekistan ile ticari ve ekonomik ilişkilerimizin ilk adımını atmış oluruz. Trabzon Arsin OSB sanayicileri olarak iş birliklerine her zaman açığız.” dedi.

Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maşrab Mamirov, “Özbekistan'da iş yapmak isteyen Türk firmalarına ilk kaynaktan bilgi sağlamak için buradayız. Türkiye’nin, sanayileşmesi sürecinde attığı adımları önemsiyoruz. Bu adımları yerinde görmek ülkemiz adına büyük bir fırsat oldu. Bugün burada olmamız, bir sonraki adımlarımız için başlangıç olacağına inanıyorum. Arsin OSB de olmaktan ve gösterilen misafirperverlikten dolayı çok mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz.” dedi.ve iş adamlarını Özbekistan’a davet etti.

Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maşrab Mamirov ve Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Başkâtibi Hurşid Rahmanov Bölge Müdürlüğü ziyaretinin ardından Mekap Deri ve Ayakkabı San. Tic. A.Ş. ve MRT Yapı Malzemeleri İnşaat Tic.Ltd.Şti. fabrikalarına ziyarette bulunarak, fabrikalardaki üretim süreci ve ürünler hakkında detaylı bilgi aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber