61’İNCİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN

KTÜ 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı törende yaptığı konuşmada, KTÜ camiasına başarı diledi

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni, KTÜ Kanuni Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Akif Cinel, Prof. Dr. Cemil Rakıcı, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bünyamin Er, KTÜ Kurumsal İletişim Koordinatörü Şeyda Özgenç Yılmaz, Fakülte Dekanları, Enstitü ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri ile çok sayıda akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı. KTÜ Kanuni Yerleşkesi Atatürk Gençlik Anıtı önünde düzenlenen 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Rektör Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’nın anıta çelenk sunumu ile başladı.

‘ÖĞRENCİLERİMİZE KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’

Törende katılımcılara seslenen Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “2023-2024 akademik yılının açılış töreninde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. Yeni akademik yılın sağlıklı ve her açıdan verimli olmasını temenni ediyorum. Malumunuz üniversitemiz 1955 yılında, 68 yıl önce kuruldu. Eğitim öğretim hayatına 1963’te Maşatlık’taki Atatürk İlköğretim Okulu’nda başladı. Bugün aslında tam tevafuk; 61’inci eğitim öğretim yılının açılışını yaptık. Bundan önce Koronavirüs sebebiyle okulumuz kapalı kalmıştı, çevrimiçi eğitim vermiştik. En son deprem sebebiyle bahar yarıyılında gençlerimizden ayrı kalmıştık. Şimdi öğrencilerimiz geldiler. Onlarsız buralar asudeydi, ıssızdı.  Bugün itibariyle öğrencilerimizle kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘KTÜ ÇATISI ALTINDA BAŞARILARA YÜRÜYECEĞİZ’

KTÜ çatısı altında üstün gayret ve başarı vurgusu yapan Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “KTÜ ailesi olarak büyük bir camiayız. Akademisyenlerimiz, idari personelimiz, öğrencilerimiz ve tüm paydaşlarımızla birlikte büyük başarı hedefleriyle yeni eğitim öğretim yılına başlamış bulunuyoruz.

253 bini aşkın mezunu, dünyanın ve ülkemizin farklı noktalarından gelen 33 bini aşkın öğrencisiyle; yerelden, genele küreselleşme sürecini sürdürmektedir.  Unutulmamalıdır ki; KTÜ çatısı altında hedef her zaman başarılı olmak ve bilimin ışığında insanlığa fayda sağlamaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; aramıza yeni katılan sevgili öğrencilerimiz ve velilerimize üniversitemize hoş geldiniz diyor, KTÜ camiası olarak tüm mensuplarımızın başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Çuvalcı yaptığı konuşmanın ardından, törene katılan akademik ve idari personellerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Prof. Dr. ÇUVALCI, üniversitenin olmazsa olmazları öğrencilerle de Atatürk Anıtı önünde bir süre sohbet ederek, başarı dileklerini iletti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber