Doğa Koleji Küresel Sorunlara Çözüm Aradı
Doğa Koleji öğrencileri,her yıl düzenlenen d’MUN Konferanslarında bir araya geldi.17-19 Kasım tarihlerinde tüm kampüslerdeki 600 lise öğrencisi ve eğitmenlerin katılımı ile gerçekleşen buluşmada öğrenciler küresel sorunlara çözüm aradı.Dünya ülkelerinin öğrenciler tarafından temsil edildiği konferansta gündeme alınan konular, BM’nin çalışma ve oylama prensipleri esas alınarak global bakış açısıyla tartışıldı. 
“Öğrencilerimiz Diplomasiyi Öğreniyorlar”
Evrensel bir çalışma olan d’MUN Konferanslarının öğrencilerin hem diplomasiyi öğrenmelerine, hem de gelecekteki kariyerlerine hazırlanmalarına fayda sağladığını belirten Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Amacımız öğrencilerimizin, dünyaya farklı açılardan bakmasını sağlamak. Gençler bu münazarada sadece Birleşmiş Milletler konferansını canlandırmıyor, komiteler oluşturup sosyo-kültürel, ekonomik ve küresel sorunlara diplomatik çözümler üretiyor” dedi. Konferansa katılan öğrencilerin İngilizceyi akademik düzeyde kullandıklarını da dile getirdi. 
En iyi Delege Ödülü Alan Öğrenciler
d’MUN oturumlarınınsonunda akademik anlamda başarılı bir performans sergileyen 15 öğrenci, ele aldıkları konuyla ilgili rakiplerini geride bırakarak en iyi delege (The Best) ödülünü almaya hak kazandı. 
Doğa Koleji 16. d’MUN Konferansı’nda bu yıl en iyi delege seçilen öğrenciler  
Efe Doruk Yalçın, AliyaGimatdinova-Acarkent Kampüsü, Arda Özmelek-Yahyakaptan Kampüsü, Ahmet Hakan Dönmez-Acarkent Kampüsü, Tudor Kadir Ayrancı-Yahyakaptan Kampüsü, Saleh Ali MaridAlasadi, Massih Bayat-Alanya Kampüsü, Ali Yunus Türker-Beyoğlu Kampüsü, Öykü Başgut-Çukurambar Kampüsü, Can Aras Uyar-İskenderun Kampüsü, Efe Yiğit Özön-Çayyolu Kampüsü, Fatih Ege Coşkun-Acıbadem Kampüsü, Beste Başgut-Çukurambar Kampüsü, Oğuz Ertürk-Çayyolu Kampüsü ve Umut Kaya-Başiskele Kampüsü.
 
________________________
KUTU
Pearson Onaylı Belge
Doğa Koleji öğrencilerinin küresel gündemleri İngilizce dilinde tartıştıkları konferans, Pearson tarafından ‘’PearsonAssured’’ belgesiyle onaylanmış ve aynı zamanda uluslararası akreditasyona da sahiptir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber