Kaymakam Tolga Toğan, Yavuz Selim İlkokulu Kütüphnanesini Hizmete Açtı.

Kaymakam Tolga Toğan, hayırsever Mehmet Yaşar Gümrükçüoğlu ve eşi Fatma Nur Gümrükçüoğlu tarafından Yavuz Selim İlkokulunda yaptırılan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

Kütüphanenin açılış törenine Kaymakam Tolga Toğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Şube Müdürleri Murat Eskicioğlu, Emrah Koşar, hayırsever Mehmet Yaşar Gümrükçüoğlu ve eşi Fatma Nur Gümrükçüoğlu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kütüphanenin açılış töreninde konuşan Kaymakam Tolga Toğan, “Böyle güzel bir eserin açılışı için bügün buradayız. Dijital bir çağda yaşıyoruz. Çep telefonu, tabletler, bilgisayarlar bombardımanı altında yaşıyoruz. Bunlardan sıyrılarak kendi özümüze, kendi kültürümüze en uygun kitaplar kütüphaneler ile yeniden buluşmak zorundayız. Yaratıcı bireyler, yaratıcı insanlar, kendini ifade edebilen, sorgulayan, soruşturan bireylerin yetişmesi ancak kitaplar sayesinde olacaktır. Bu anlamda hizmete açılan bu kütüphanenin çok anlamlı olduğunu ifade etmek istiyorum. Kütüphanenin okulumuza kazandırılmasında emeği geçen başta Gümrükçüoğlu ailesine, okul yönetimine, Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Siz çocuklardan özellikle şunu istiyorum, derslerinizde ne kadar başarılı olursanız olun mutlaka çok kitap okuyun. Kitap okumadığınız sürece çok başarılı olmanın mümkün değildir.”dedi.

Törende konuşan Okul Müdürü Kadir Yılmaz, “Kütüphanemizin açılışını onurlandıran Kaymakamımız Sayın Tolga Toğan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Köse, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz başta olmak üzere bu güzel duygularla okulumuza kütüphane kurup bize yeni bir dünyanın da kapılarını açarak, yeni bir yuvaya, yeni bir ufka ve yeni bilgilere kapı aralamamıza vesile olan; bağışçılarımız Mehmet Yaşar Gümrükçüoğlu ve sevgili eşi Fatma Nur Gümrükçüoğlu’na kitaplar dolusu teşekkür ediyoruz. Kütüphanemizin düzenlenmesinde emeği geçen müdür yardımcılarıma, öğretmenlerime ve velilerimize teşekkür ediyorum. Okulumuz kütüphanesinin tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diliyor saygılar sunuyorum.”şeklinde konuştu.

Kütüphaneyi gezen Kaymakam Toğan ve beraberindekiler, okul idarecilerinden kütüphane hakkında bilgi aldılar. Atatürk temalı Türkiye Haritası kütüphane köşesini çok beğenen Kaymakam Tolga Toğan, bu köşenin tüm okullarda yaygınlaştırılmasını istedi.

Kaymakam Toğan, kütüphanenin yapımında emeği geçen hayırsever çift adına Fatma Nur Gümrükçüoğlu’nu plaket ve teşekkür belgesi takdim etti.

Hayırsever Fatma Nur Gümrükçüoğlu çocukların her şeyin en güzeline layık olduklarını belirterek, “Onlar için ne yapsak azdır.”dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber