banner238

KTÜ Of Teknoloji Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu

Yazılım Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Işılay BOZKURT’un sunuculuğunu yaptığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Of Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan ACAR; “Bu anlamlı günde bizlere katıldığınız ve sevincimize ortak olduğunuz için şahsım ve Fakültem adına hepinize teşekkür ediyor, sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Her sene buruk bir sevinçle öğrencilerimizi hayata uğurluyoruz. Bugün, burada, Of Teknoloji Fakültesi 8. Mezuniyet Töreni’ni, 130 mezun öğrencimizle gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemiz, Yükseköğretim Kalite Kurulu’nun Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında, 5 yıllık “Tam Akreditasyon”a sahip Araştırma Üniversitesi statüsü kazanmış, Türkiye’nin 4. Üniversitesi olarak kurulan köklü bir üniversitedir. Bu köklü kurumda, kuruluş tarihinden bugüne kadar, ciddi ve nitelikli bir eğitim vermek misyon olarak belirlenmiş ve bu misyondan hiçbir zaman ödün verilmemiştir. Bizler de Of Teknoloji Fakültesi olarak gerek eğitim öğretim gerekse Ar-Ge faaliyetleri anlamında, kurumsal hedefler doğrultusunda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. 2021-2022 Akademik Yılı içerisinde, 2 önemli proje tamamlayarak 6 ilimizde 15 adet teknoloji sınıfı ve Fakültemize de 2 adet laboratuvar kazandırmış olduk. Yine Fakültemiz öğrencilerinin, TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B projelerinde göstermiş oldukları önemli başarılarından bahsetmek istiyorum. Üniversitemizin TÜBİTAK öğrenci projelerinde en başarılı fakültelerinden biri olarak eğitim-öğretimde; araştırmacı, proje eksenli gelişmeye açık ve uygulayıcı mühendisler yetiştirmeyi hedeflerimizin başına koymuş durumdayız. Bu başarılarda payı olan başta Üniversite yönetimimize, danışman hocalarımıza ve projelerde yer alan gençlerimize olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlarımıza huzurlarınızda teşekkürlerimi sunarım.” ifadelerini kullandı.
Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ, Of Belediye Başkanı Salim Salih SARIALİOĞLU ve Of Kaymakamı Hayrettin ÇİÇEK, kısa birer konuşma yaparak mezun öğrencileri tebrik etti.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Fakülte Birincisi Tuğçe ERDOĞAN, mezun öğrenciler adına duygularını dile getirerek “Bizlerin başarılı olması için gayret eden değerli hocalarımıza, anne ve babalarımıza, akademisyenlerimize, Fakültemiz yönetimine, idari personele ve tüm Oflulara teşekkür ediyorum.” dedi.
2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Of Teknoloji Fakültesi 8. dönem mezunları arasından dereceye giren öğrencilere, Fakülte yönetimi tarafından çeşitli hediyeler verildi. Fakülte Birincisi ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Birincisi Tuğçe ERDOĞAN’a, Fakülte İkincisi İnşaat Mühendisliği Bölüm İkincisi İbrahim ALTUNTAŞ’a ve Fakülte Üçüncüsü Yazılım Mühendisliği Bölüm Birincisi Hatice Kübra ÖÇAL’a Dekan Prof. Dr. İrfan ACAR tarafından Şampiyon Takımımız Trabzonspor’un formaları hediye edildi. Mezuniyet yemininin ardından kepler havaya fırlatıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol