Müdür Şükür Köse, “Yaptığı İşi Seven Mutlu Bireyler Yetiştirmek İstiyoruz.”

Okulun bahçesinde düzenlenen "Üniversite Tanıtım Günleri ve Meslekî Yönlendirme" fuar açılışına Ortahisar İlçe Milli Eğitim müdürü Şükür Köse, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Osman Erdoğan, Trabzon TTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Milli Eğitim müdür Yardımcısı Gülsüm Memiş Kaptanoğlu, TÜMKİAD Karadeniz Bölge Koordinatörü ve Trabzon İl Başkanı Ahmet Salih Kırımlıoğlu, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Adıgüzel, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

İMKB METAL " Tanıtım Günleri ve Meslekî Yönlendirme Günleri" Başladı.

Üniversite eğitimi hayatın en önemli evresi olduğunu belirten Müdür Şükür Köse, “Yapacağınız tercihler bu yüzden çok önemlidir. Bu tanıtım günlerinin de öğrencilerimize faydalı olmasını diliyorum. Girecekleri sınavda da şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

Müdür Şükür Köse, “ Tanıtım ve yönlendirme amaçlı etkinlikleri iki ayaktan oluşuyor. Tanıtım ekinliklerinin ilk ayağında Trabzon´da bu yıl 8. sınıflarda okuyan öğrencilere okulun bütün bölümleri tanıtılacak. Veliler ve öğretmenler gelecek sene 9. sınıfta okuyacak öğrencileri bu etkinliğe götürürlerse okul ve alan seçiminde onlara yol göstermiş olacaklar. Tanıtım etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz ilgi, istek ve yeteneklerine uygun bölümleri yakından tanıyıp ona göre okul ve bölüm seçebilecekler. Bu da onların gelecekte yaptığı işi seven, mutlu bireyler olmalarını sağlayacaktır. ”dedi.

Üniversite tercihinin insanın ileriki yaşamını büyük ölçüde etkilediğini belirten Okul Müdüresi Lütfiye Kul, “Trabzon’da 1937 yılında Kız Sanat Okulu, ülkemizde açılan ilk kız sanat okuluydu. Bu devirde köklü bir eğitim kurumu hem bölgemiz, hem de kız çocuklarımızın okuması açısından büyük bir önem taşımıştır. Bugün geldiği noktada İMKB Kız Meslek Lisesi önemli bir görevi ifa edeiyor. Eğitim sistemimiz içerisinde meslek liselerine katsayı uygulamasının kalkmasıyla birlikte artık daha yetenekli, elinden pekçok iş gelen çocuklarımız çeşitli meslek dallarına geçiş yapabilme imkânı kazanmış olacaklar. Gerçekten Trabzon’da sürekli olarak gelenekleriyle, projeleriyle fark oluşturan idarecilerimizden birisi olmuştur.”dedi.

İMKB Giyim Üretim Teknolojileri, Grafik ve Fotoğraf Bölümü ile Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Bölüm öğrencileri tarafından sergilenen defile gösterileri büyük ilgi gördü. Program velilere yönelik alan tanıtımları ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1

banner133