banner128

“AB Türkiye İlişiklerinde Gençlerin Rolü” etkinliği Trabzon’da yapıldı

Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Avrasya Üniversitesi’ndeki gençlik kulübü temsilcilerinin katıldığı etkinlikte AB’nin gençlik programları ve AB-Türkiye ilişkileri hakkında açıklamalarda bulunuldu.

ERASMUS + PROGRAMI TANITILDI

Programın açılışında konuşan KTÜ Dış İlişkiler Ofisinden Betül Kübra Sağlam, gençlere “Erasmus +” programı hakkında bilgi verdi. Sağlam öğrencilerin tümünün çok az bir gayretle bu programdan yararlanabileceğini belirterek, Erasmus programının sınırları kaldırdığını, gençlerin ufkunu önemli ölçüde açtığını da vurguladı. Kendisinin de AB’nin çeşitli programlarından yararlandığına dikkat çeken Sağlam, Trabzon AB Bilgi Merkezi’nin de destekçisi olduğu Avrupa Gençlik Konferansı organizasyonunun kendisine pek çok anlamda katkısı olduğunu gençlerin bu çalışmaya da muhakkak katılmaları gerektiğine işaret etti.

GENÇLER AB SÜRECİNİ DESTEKLİYOR

Sağlam’ın ardından söz alan Trabzon AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yakup Karbuz AB-Türkiye ilişkileri konusunda çeşitli açıklamalar yaptı ve gençlerin AB konusundaki görüşlerini aldı. Forum şeklinde geçen toplantıda gençler Türkiye’nin AB’nin bir parçası olduğuna inandıklarını ve geleceğin Avrupa Birliği’ne üyelikte olduğuna güçlü bir şekilde vurgu yaptılar. Forum sırasında karşılıklı önyargıların yaşandığına da dikkat çeken gençler, bu önyargıların aşılmasında gençlere büyük ödevler düştüğünü ve her bir bireyin bu anlamda çok önemli sorumluluğu olduğuna inandıklarını belirttiler. TTSO AB Bilgi Merkezi tarafından Masal Kafe’de gerçekleştirilen AB Sohbetleri konseptli toplantıların değişik konu başlıkları altında devam edeceği de bildirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220