Batum Başkonsolosluğu'nda işadamlarının yatırım ve sorunları görüşüldü
  BATUM, TTSO - Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve beraberindeki heyet, Türkiye’nin Batum Başkonsolosluğu’na atanan Makbule Koçak’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
 
TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Batum’daki Türk işadamlarının yatırımları ve sorunlarının görüşüldüğü toplantıda, “Gürcistan’da özellikle Batum’da çok sayıda Türk iş adamımız var. İşadamlarımızın gayret ve çabaları ile bugünkü ekonomik ve ticari bağlantılarımız oluştu. Bu süreçte işadamlarımızın yaşadığı sorunlara başkonsolosluğumuz her zaman yardımcı oldu. Önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarda da işadamlarımıza yardımlarınızın süreceğini ümit ediyoruz” dedi.
 
 
BAŞKONSOLOS KOÇAK: İLİŞKİLERİ GELİŞTİRECEĞİZ
 
Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, ilk başkonsolosluk görevine Batum’da başladığını ve görevinin beşinci gününde Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Koçak, “Hukuk mezunuyum ve 15 yıldır da Dışişleri’nde çalışıyorum. Kopenhag ve Roma Büyükelçilerinde görev yaptım. Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdür yardımcılığının ardından G-20 Ülkeleri Daire Başkanlığında enerji konularında çalıştım. Bakü Büyükelçiliği’ndeki Müsteşar görevinin ardından Batum Başkonsolosluğuna atandım” dedi. 
 
Kafkasları tanıdığını ifade eden Başkonsolos Makbule Koçak, Batum’da pozitif bir gündem olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:
 
“Batum gelişen ve potansiyeli olan bir bölge. Sizinle birlikte bu potansiyeli daha da hareketlendireceğiz. Türkiye ile oldukça içli dişli olan Batum’da, Trabzon, Rize, Hopa’dan işadamlarının oldukça aktif olduğunu görüyorum. Doğu Karadeniz Bölgesi’ni gezeceğim. Ekonomik ve sosyal ilişkiler bakımından iyi bir noktada bulunduğumuzu düşünüyorum. Bölgeden gelen ilk ziyaretçim sizler oldunuz, çok memnun oldum. İlk ziyaretimi de Trabzon’a yapacağım. Türkiye – Gürcistan ilişkilerini, bölge ile Acara ilişkilerini daha iyi bir noktaya taşıyacağız.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber