BÜYÜKŞEHİR’DEN KİRACILARINA YÜZDE 50 KİRA İNDİRİMİ 

Toplantıda, açık oldukları halde koronavirüs salgını dolayısıyla faaliyetlerinde azalma meydana gelen Büyükşehir Belediyesi kiracılarına kira indirimi uygulanması kararı alındı. 

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu, toplantı öncesi koronavirüs tedbirleri kapsamında ekipler tarafından etraflıca dezenfeksiyon işleminden geçirildi. Yoklamanın ardından geçilen toplantıda, öncelikle 3 gündem dışı teklif gündeme alınarak, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ 
Meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen 4, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan gelen 5 madde olmak üzere toplam 9 maddenin müzakeresine geçildi. Toplantıda, Büyükşehir Belediyesinin koronavirüs salgını dolayısıyla kiracılarına uygulayacağı kira indirimi kararı görüşüldü.  Trabzon Büyükşehir Belediyesi, açık oldukları halde, faaliyetlerinde azalma meydana kiracılarına yüzde 50 kira indirimi uygulayacak. 2021 yılı ocak, şubat, mart ve nisan aylarını kapsayan kira indirimi kararı, Meclis üyeleri tarafından da olumlu karşılandı. Belediyeye kiralarını peşin ödeyen kiracıların ise ödedikleri miktarın sonraki aylardan mahsup edileceği ifade edildi. Karar, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi. 

Toplantı,  müzakere edilen ve Meclis üyelerinin oylarına sunulan diğer gündem maddelerinin kabul edilmesinin ardından sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber