ÇAY BARDAKTAN TAŞIYOR..

ÇAY BARDAKTAN TAŞIYOR..

Karadeniz Toplantılarında 23 Mart’ta Türk Çay Sektörü ele alınacak

Trabzon Ticaret Borsası tarafından organize edilen “12x12 Karadeniz Toplantıları”nın üçüncüsü 23 Mart’ta çay konusunda yapılacak.

“3T Tarım-Ticaret-Turizm” sloganı ile Ocak ayında başlatılan toplantılarda bu kez Türk Çay Sektörünün sorunları ve çözüm önerileri ele alınacak.

“Çay Bardaktan Taşıyor” adı altında borsanın Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilecek 3 aşamalı toplantının açılışından sonraki panel bölümü Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Seyis’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.

Panele konuşmacı olarak Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Of Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Saral, ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcısı Dr.Turgay Turna ile Çay Sanayicisi ve İşadamları Derneği (ÇAYSİAD) Genel Sekreteri Mustafa Yılmaz Kar katılacaklar.

Panelin üçüncü kısmında ise sektörle ilgili kesimlerden görüş ve öneriler alınacak.

Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Ergan, 2019 yaş çay alım kampanyasının Mayıs ayında açılacağını hatırlatarak, “Kampanya öncesi sektörün durumu, sorunları ve çözüm önerilerini tüm kesimlerin katılımı ile ele alacağız. Son yıllarda sıkıntılı bir süreç geçiren sektörün içinde bulunduğu zorlukların mutlaka aşılması gerekiyor. Aksi takdirde her geçen gün artan sorunlar, Türk çayının üretimden tüketim aşamasına kadar büyük bir sıkıntının içine düşmesine neden olacaktır” dedi.

TRABZON TİCARET BORSASI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye OlGünebakış Trabzon Haber