Online Devlet Destekli Alacak Sigortası Bilgilendirme Semineri düzenlenecek

TTSO – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Halk Sigorta tarafından düzenlenen Devlet Destekli Alacak Sigortası Bilgilendirme Semineri 16 Nisan Perşembe günü (yarın) saat 14.00’de tüm üyelere açık şekilde video konferans sistemiyle gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili TTSO’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ev sahipliğinde Halk Sigorta - Ticari Alacak Sigortası Direktörü Ali Sertaç Canal'ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan seminerde ‘Güncellenen Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası' sistemi anlatılacak olup, seminer sonunda KOBİ'lerin konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.

Toplantıya https://zoom.us/j/317264932?pwd=a1hGaDdmMkkwTEFVczNwYlhsWTFFUT09 linkinden katılabilirsiniz. Tüm üyelere katılım ücretsizdir.

KOBİ'LERE YÖNELİK DEVLET DESEKLİ TİCARİ ALACAK SİGORTASI SİSTEMİ NEDİR?

Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası; KOBİ'lerin alacaklarını garanti altına alan, KOBİ'lerin alacaklarını tahsil edememeleri durumunda, alacaklarının önemli bir kısmını Devlet Destekli Alacak Sigortası Havuzu tarafından karşılayan bir sigorta sistemidir. Bu sistem ile herhangi bir teminata bağlanmamış vadeli satışlarından doğan borcun ödenmeme riski teminat altına alınmaktadır.

KOBİ'lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi'nden kimler faydalanabilir?

Yıllık toplam cirosu 125 milyon TL'ye kadar olan tüm sektörlerdeki işletmeler kapsam dâhilindedir.

Alacak sigortasının faydaları nelerdir?

KOBİ'yi ticari borçların ödenmeme riskine karşı korur. Ticari faaliyetlerinizde riskleri en güvenilir şekilde yönetmenizi sağlar. Vadeli satış sonrasında belirlenen tarihte ödenmeyen alacakların KOBİ'yi sıkıntıya sokmasını ve nakit akışlarını bozmasını önler. Firmaların ileriye dönük mali planlarında aksamaları ortadan kaldırır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner133

banner220